Gallows Hill (2013)

40%
V Kolumbii na vás čekají děsivé události jako všude jinde.

Gallows Hill

USA, 2013, 87 minut

 

Režie: Víctor García

Scénář: Richard D'Ovidio a David Higgins

Hrají:

Peter Facinelli (David Reynolds)

Sophia Myles (Lauren)

Nathalia Ramos (Jill Reynolds)

Carolina Guerra (Gina)

 

Líbí se mi, jak jsou Američané uvědomělí a jak jsou ve filmech velmi často prezentováni jako někdo, kdo v každé chvíli pomůže, kdo se v každé chvíli plete do osudu jiných lidí a snaží se napravit to, co vidí jako bezpráví. Ono je to celkem uvěřitelné, ale ne v tomhle případě. Bylo by hezké, kdyby se lidé starali více o jiné a skutečně napravovali to, co bylo narušeno, ale v tomhle podání to prostě nefunguje a těm postavám to nejde věřit.

 Na sblížení je vždycky čas.

U snímku „Gallows Hill“ je toho více, co nemusím, i když by se mohlo chvílemi zdát, že je to vlastně docela dost dobrý film. Jenže on už ten rozjezd naznačuje, že tohle nebude něco, co je nutně originální, ale je to něco, co je docela moderní a na to se hlavně hraje. Moderní podoba se projevuje v tom, že byly peníze na dobré efekty, v tomhle případě opravdu dobré, ale už ne tolik na dobrý scénář, respektive jeho ztvárnění režisérem.

 Jen nás pusťte dovnitř, bude to v pohodě.

Skupina Američanů se dostává do Kolumbie, kde se chtějí setkat s členem rodiny. Setkání po delší době jsou přece krásná. Tady to sice trochu skřípe, nejspíš je něco pod povrchem, ale to si nechává scénář na pozdější chvíle, aby se to mohlo divákovi nečekaně chrstnout do obličeje jako kyblík s ledem. Ukazuje to spíše na scenáristickou neohrabanost, protože to, co se v závěru odhaluje, je trochu moc nucené, nevychází to z celkového konceptu.

 Tohle začíná být nebezpečné.

O co vlastně jde? Tak jde o to, že skupinu Američanů v Kolumbii – a je vlastně jedno, že se to odehrává v Kolumbii – smete blesková záplava a oni se musí uchýlit do nedalekého domu. Tam žije stařík, který je nechce pustit, ale nakonec si to přece jenom rozmyslí. Jenže on věděl, proč je nechce mít ve svém domě. On jim totiž nechtěl ukázat tajemství, které se skrývá za jedněmi starými dveřmi. Tajemství v podobě jedné malé holky.

 Že by vše zachránila?

Podle toho, o čem snímek je, bych čekal nějakou atmosférickou podívanou, ale ta se bohužel nedostavila. Místy je právě atmosféra dost cupována tím, jak jsou herci vedeni a jak je vedena kamera. Jako kdyby tomu chyběla chuť natočit něco skutečně děsivého, hororového, a tak se tvůrci prostě jen spokojili s tím, že scény zabírali tak, jak je v hororu zvykem. Je to škoda, protože snímek, zrovna tenhle, by si se svým nápadem a dějovým vyzněním, zasloužil o dost více.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (duchové, děti)


Přidat komentář