Gojira, Mosura, Kingu Gidora: Daikaiju sokogeki (2001)

60%
Gojira je za záporáka a Kingu Gidora zachraňuje zemi... Podivné rozvržení karet.

Gojira, Mosura, Kingu Gidora: Daikaiju sokogeki

Japonsko, 2001, 105 minut

 

Režie: Shûsuke Kaneko

Scénář: Kei'ichi Hasegawa, Shûsuke Kaneko a Masahiro Yokotani

Hrají:

Chiharu Niiyama (Yuri Tachibana)

Ryûdô Uzaki (SDF Adm. Taizô Tachibana)

Masahiro Kobayashi (Teruaki Takeda)

Shirô Sano (Haruki Kadokura)

 

Tak se na nás Gojira chce podívat už po dvacáté páté. Jsme v novém miléniu a na Gojiru se stále nahlíží jako na tvora, který chce pouze ničit. Její spojenectví jsou zapomenuta, nějaké předchozí děje se moc neřeší. Jde prostě o to, jak zabránit tomu, aby Gojira zničil ještě víc měst a lidských životů, než doposud. Souboje na sebe tentokrát nebudou dlouho čekat a navíc jich dostanete hned několik různých.

 A zase jdeme ničit!

Film začíná kolem toho, že se reportérka snaží pro televizní stanici natáčet další díl pořadu o nadpřirozených jevech. Jenže skoro to vypadá, že tentokrát by skutečně mohla na něco kápnout. A opravdu Gojira se znovu probouzí k životu, a tak se z legendy stává monstrum, které chce ničit. Jenže do cesty se mu nepostaví jen člověk, ale i další monstra, která jsou na skladě.

 To je skok!

Prvním z monster, s nimiž musí Gojira zápasit, je Baragon, který přece jen patří k těm méně známým, což je akcentováno i v názvu filmu. Právě Mosura a Kingu Gidora jsou dalšími monstry, která se staví obrovskému ještěrovi na odpor. Už z tohoto je jasné, že film se ubral naprosto unikátní cestou v rámci série. Primárně je to vidět na postavě Kingu Gidora, který je najednou hrdinou.

 Kingu Gidora jako klaďák.

„Gojira, Mosura, Kingu Gidorâ: Daikaijû sôkôgeki“ je film skutečně atypický a je potřeba k němu přistupovat samostatně, případně v návaznosti se znalostí pouze původního filmu. Baragon, Mosura a Kingu Gidora jsou zde prezentováni jako tři strážci, kteří musejí být probuzeni, aby bylo možné zachránit svět před Gojirou. Jakmile se je podaří probudit, má svět naději. A tak je i Kingu Gidora prezentován jako monstrum, které je ve skutečnosti na straně dobra, což je přece jen trochu zarážející.

 Ničivý paprsek zapnut!

Snímek „Gojira, Mosura, Kingu Gidorâ: Daikaijû sôkôgeki“ se primárně snaží o jiný přístup, dává monstrům nové útoky, narušuje jejich klasickou mytologii. Ano, proč ne, ale ten příběh není celkově až tak dobrý, navíc jsou zde i trikové slabiny, které mi bily do očí. Ale nadále se jedná o celkem kvalitní a dobrou zábavu, která ještě mírně přešlapuje nad tím průměrem. Sakra, vždyť zde pořád jsou obří monstra!

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář