Gojira vs. Desutoroia (1995)

80%
Desutoroia to už zní jako monstrum, které by mohlo Gojiru porazit.

Gojira vs. Desutoroia

Japonsko, 1995, 103 minut

 

Režie: Takao Okawara

Scénář: Kazuki Ohmori

Hrají:

Takurô Tatsumi (Dr. Kensaku Ijuin)

Yôko Ishino (Yukari Yamane)

Yasufumi Hayashi (Kenichi Yamane)

Megumi Odaka (Miki Saegusa)

 

Planeta Země má pořádně velký problém. V čem že tenhle problém tkví? Je to v tom, že se Gojira začíná přehřívat. Ano, je tomu tak. Naprosto nový prvek, který by mohl vést k tomu, že se Gojira přehřeje až moc a dojde ke zničení Země. Říkáte si, jak by jeden velký ještě mohl zničit celý svět? No jen si vzpomeňte, co dokázal napáchat v jednom velkém městě, a to byl ještě celkem zdravý a jen naštvaný.

 Japonsko je opět v ohrožení.

Gojira má srdce, které je v podstatě nukleárním reaktorem. Jenže ne jen tak ledajakým reaktorem. Kdyby tenhle reaktor explodoval, bude to tisíckrát horší, než kdyby vybouchly všechny jaderné hlavice na Zemi. Kdyby se Gojira moc zahřál, vedlo by to k tomu, že by se propálil až k zemskému jádru. Tady je jednoduchý důvod k tomu, proč je potřeba s Gojirou něco udělat, protože jeho srdce se začíná přehřívat a hrozí zkáza nepopsatelných rozměrů. Na začátku tedy poznáváme mladého vědce a nadšence do Gojiry, který by mohl dát ty správné odpovědi.

 Gojiru nedostanou!

A to se také děje. Nakonec se podaří Gojiru, který je díky přehřívání na další stezce destrukce, zastavit, respektive zmrazit. Jenže je tu ještě adoptivní dítě tohoto veleještěra, o které je potřeba se postarat. Nebyl by to až tak velký problém, kdyby nedošlo k nečekané události – díky zbrani zvané Oxygen Destroyer, která měla zabít původního Gojiru, dochází k přeměně pradávných organismů na naprosto nové formy. A tak se na světě objevuje monstrum, které dostalo název Destroyer, Destoroyah anebo Desutoroiâ, jak chcete podle vámi preferované transkripce.

 To bude souboj!

Takže lidé nejen, že se museli vypořádat s Gojirou, ale teď stojí proti další obrovské hrozbě, která by je mohla zničit. Je potřeba, aby se novému nepříteli někdo postavil. A nebude to nikdo jiný než Gojira Junior. Ale Gojira ještě nekončí a také on se objevuje znovu na scéně. A teď už jen záleží na tom, jestli se podaří porazit monstrum Desutoroiâ a zároveň zachránit zemi před tím, aby ji Gojira sám nezničil svou nezměrnou silou, která se ukrývá v jeho obrovském srdci.

 Všichni shoříte!

Snímek „Gojira vs. Desutoroia“ je natočen pro fanoušky série, kteří znají předchozí filmy a mají vztah k jednotlivým monstrům. Jsou zde odkazy na starší filmy, jsou zde různé narážky a je zde vývoj, který pokračuje. Navíc je strašně moc vidět, jak se tvůrci snažili jak o originální příběh, tak i o originální pojetí soubojů, což se celkem povedlo. Finální zúčtování opět stojí za to a tenhle díl jde jen doporučit.

 

Hodnocení: 80 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář