Grave (2016)

60%
Francouzský koprodukční filmy, který slabší povahy nemusí rozdýchat.

Grave

Francie, Belgie, Itálie, 2016, 99 minut

 

Režie: Julia Ducournau

Scénář: Julia Ducournau

Hrají:

Garance Marillier (Justine)

Ella Rumpf (Alexia)

Rabah Nait Oufella (Adrien)

Laurent Lucas (Otec)

 

Někdo to má rád syrové, a tak se není moc čemu divit, když vyhledává speciality. A přesně taková je Justine, která je z vegetariánské rodiny, což může představovat lehký problém ve chvíli, kdy se dostane na veterinární školu a zde je obětí hromadné šikany, která se bere v podstatě jako zasvěcování do skupiny, což je dle mého nejšílenější ukázka toho, co je jako šikana tolerováno.

Krev poteče.

Justinina rodina je skutečně velmi silně vegetariánská, a tak ona vlastně nikdy neokusila maso, natožpak maso syrové. Jenže ve chvíli, kdy se jí syrové maso konečně dostane do úst, pořádně to s ní zamává. Natolik, že se začíná měnit. Jako kdyby chuť krve byla něco, co prostě potřebuje, bez čeho se nedokáže obejít, i když si to sama zpočátku není schopna připustit.

Rovnou do čela!

Snímek „Grave“, který je v mezinárodní distribuci uváděn jako „Raw“, má pozvolnou gradaci, takže rozhodně nečekejte, že hned od začátku to bude pořádné maso, ale musí se tomu nechat, že to graduje velmi dobře. Jsou zde scény, které jsou hodně realistické a je vidět, že se kamera nebojí, i když herečky a herci se do úplně explicitních scén neženou. Přesto uvidíte dost.

Jako otroci.

A není to pěkné. Jsou zde scény, které vás skutečně dovedou dobře zhnusit, a to především proto, že jsou velmi dobře trikově provedené. Hlavně ke konci to postupně skvěle nabírá na obrátkách, a dokonce to má i pointu, kterou jsem, přiznám se, ani nečekal – vlastně jsem nečekal, že tam nějaká bude. A do toho je to pořádně nechutné, na čemž je vidět, že toho se Garance Matillier nebála.

Něco by člověk podstupovat neměl.

Snímek „Grave“ si rozhodně najde své fanoušky, protože je velmi dobře natočený a nebojí se ukazovat i něco, co je opravdu hnusné. Není to film, který by byl plný násilí, ale zvrácenost zde rozhodně najdete. Navíc to není film, který by byl bez příběhu, je to snímek, který v sobě má děj, který i někam směřuje. A to je na něm příjemné. I tak vám ale může přijít, že ty nechutnosti jsou někdy trochu samoúčelné.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (hnus)


Přidat komentář