Haunted (2014)

35%
Tohle je vážně děsivá patlanice všeho možného. A celkově to samozřejmě nefunguje.

Haunted

USA, 2014, 102 minut

 

Režie: Victor Salva

Scénář: Charles Agron a Victor Salva

Hrají:

Luke Kleintank (Nick Di Santo)

Alex McKenna (Eve)

Anthony Rey (Ryan)

Zack Ward (Chris McCulluch)

 

U některých filmů si hned od začátku říkáte, že by to mohlo být docela zajímavé, ale velmi záleží na tom, jak se to celé vyvine. A stejně tak ve vás od začátku hlodají pochyby, že je nějaká šance, aby se to vyvrbilo nějak smysluplně, abyste i na konci měli pocit, že to opravdu stálo za to a že jste rádi věnovali hodinu a tři čtvrtě svého života na něco takového. Snímek „Haunted“ je přesně takovým případem.

 Ve třech se to lépe táhne.

Kdyby se vám nedařilo najít snímek „Haunted“, je možné, že jej najdete pod titulem „Dark House“, což je další název, který byl pro distribuci použit. Na první pohled by se tak zdálo, že před sebou budete mít klasický horor, kde půjde o dům, v kterém bude strašit a hlavní postavy bude něco pronásledovat. Ale ono to zase až tak jednoduché není a v tomhle směru si šel film svou cestou a přináší vlastní, docela originální pojetí.

 Přezíravé pohledy.

Jenže jak se ukazuje, on je rozdíl mezi originalitou a originalitou. Někdy, když se něco naskládá halabala, ještě to neznamená, že to je originální a že to bude fungovat. Tady se setkáváme s postavou mladíka, který jediným dotykem dokáže zjistit, jak bude vypadat vaše smrt. Tohle je prvek, který by se dal využít. Tady je využit jen na efekt, protože jde primárně o to, že tenhle mladík má divnou rodinu, která je v podstatě už mrtvá, ale hlavně má v hlavě neustále představu o jednom domě, která se mu vrací.

 Jigsaw se přidal k hippies.

Když zjistí, že tenhle dům zdědil a je jeho vlastníkem, rozhodne se ho najít. I když to není tak jednoduché, jak by se zdálo a mnoho lidí si myslí, že dům ani nestojí. Není to pravda a po určitých peripetiích ho najdou. Má to určitou atmosféru, ale jakmile se na scéně objeví Tobin Bell (Jigsaw) s dlouhým hárem, něco je špatně. Stejně jako když do děje nakráčí shrbení maníci se sekerami. Jenže to zdaleka není všechno. Snímek má teprve ukázat, o co vlastně jde. To, co následuje, je bohužel podivná patlanice něčeho, co je směšně kýčovité a spojuje téměř nespojitelné.

 Tak tohle se mu nepovedlo.

Díky tomu, že chce být film jiný, dává dohromady něco, co společně nemůže fungovat, a dělá to jen proto, aby diváka trochu zmátl a nedal mu hned tušit, jaké bude vyústění, stává se z originality tohoto filmu jen zástěrka. Zástěrka proto, jak diváka zaujmout a pak mu přinést naprostý blábol, který je tak unavující, že se všechny, i ty prvotní, dobré dojmy z filmu promění pouze v negativní pocity. Škoda.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (duchové, béčka, vrazi)


Přidat komentář