Havenhurst (2016)

45%
Má za sebou temnější minulost, ale chce žít v lepší přítomnosti. Bohužel budoucnost nebude laskavá.

Havenhurst

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Andrew C. Erin

Scénář: Andrew C. Erin a Daniel Farrands

Hrají:

Julie Benz (Jackie / Jamie)

Belle Shouse (Sarah)

Josh Stamberg (Tim)

Danielle Harris (Danielle)

 

Jackie (Julie Benz) je tak trochu problémovou ženou minimálně z toho pohledu, že si nějakou dobu pobyla v nápravném zařízení. Ať už o člověku víte něco víc, nebo ne, jakmile zjistíte, že byl v nápravném zařízení, hned vám to evokuje, že je to člověk špatný. Ale Jackie má štěstí v tom smyslu, že se stěhuje do budovy, kde ji nikdo pořádně nezná a kde může svou minulost tak trochu hodit za hlavu.

Upoutaná jak Prometheus.

Jenže to bychom nesměli být v hororovém žánru. Když už se snažíte hodit za hlavu minulost, dostihne vás přítomnost, který není zrovna moc hezká, nejspíš prostě jen náhodou, třeba proto, že se přestěhujete do místa, které je nějakým způsobem prokleté, anebo v něm působí něco, co si rádo užívá to, že jsou lidé děšeni. A přesně to je i ve starém domě, kam se Jackie nastěhovala.

Ty běž tudy!

Snímek „Havenhurst“ hraje hlavně na to, že jsou zde celkem divní nájemníci, s nimiž se Jackie setkává, nemluvě o tom, že ani ona sama není zrovna tou, která nemá co skrývat. A pak je zde samozřejmě aspekt budovy, která je sama designově natolik zajímavá, aby film utáhla, což se tak trochu děje, i když některé prvky, například rozestavení nábytku, jsou takové hodně samoúčelné – například obrovská skříň v koupelně...

Koho to stará paní skrývá?

Julie Benz je natolik zajímavou herečkou, že bez problémů zvládne utáhnout celý film. A na ní to hodně stojí. Ona je tou, na kterou se kamera soustředí, ona musí přesvědčit, že do ní vložená důvěra se vyplatila. A myslím, že se vyplatila. Je dobrá v klidných, vypjatých i vyloženě akčních scénách. Díky ní je – celkem krátký – snímek snesitelný a docela dobře stravitelný.

Nechci nic říkat, ale je za tebou...

Nemůžu si pomoct, ale snímek „Havenhurst“ mi přišel takový nijaký. I když se hlavní aktérka snaží a skutečně jí to jde dobře, je to v konečném důsledku jen další horor o tom, jak se člověk nastěhuje někam, kam by neměl, protože tam na něj čekají věci, jež si nechce prožít. Je to příliš otřepané téma, které je trochu narušeno tím, jak je vše vysvětleno a jak to končí, to až tak špatné není.

 

Hodnocení: 45 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář