Hazard Jack (2014)

20%
Další z řady slasherů, na které hodně rychle zapomenete.

Hazard Jack

USA, 2014, 82 minut

 

Režie: David Worth

Scénář: Doug Vandegrift a David Worth

Hrají:

Amanda Maddox (Bridget)

Alison Lani (Stella)

Kevin James Sporman (Earl)

Macauley Gray (Dylan)

 

Levných slasherů je strašně moc v celé historii hororů, ale stejně tak je hodně také found footage snímků a moderních (ve smyslu, že je to v současnosti trend) mockumentary filmů. Většinou mají jedno společné – jejich kvalita je taková, že si o Uwe Bollovi začnete myslet, že je dobrý filmař. Pravda, já si o něm myslím, že je celkem zajímavý, ale to je druhá věc. Obecně tenhle vtip docela funguje.

 Teď to bude party!

„Hazard Jack“ je levný slasher a je to na něm strašně vidět. Inspirací pro něj byl další prvek současných hororů – využívat staré, upuštěné stavby, které jsou rozsáhlé, mají nehezkou minulost, anebo při pohledu na ně učůráváte do kalhot. Tentokrát nešlo o to, aby kameru do ruky vzal rovnou někdo z aktérů, ale prostě jen sledujeme to, jak se skupinka mladých lidí – já bych někdy bral klidně i staré – rozhodne, že je super nápad pořádat party v opuštěné stavbě, kde je nikdo nebude obtěžovat s tím, že jsou moc hluční, moc souloží a mají na sobě moc silikonu.

 Tenhle chlapík ví, jak to rozproudit,

Když se nad tou poslední větou zamyslím, vlastně jsem celkem jasně shrnul děj. Co bych ale rád vypíchnul, to je skutečnost, že toho zabíjení je zde skutečně málo a mám pocit, že to zabere tak maximálně třetinu filmu, pokud vůbec. Hlavně jde o to, že sledujeme skupinu mladých lidí, jak paří, jak se svlékají a jak souloží. Snímek se samozřejmě drží v jasných mezích a jediné, co uvidíme, jsou nehezké silikonové cosi, co se v některých kulturách může označit za ňadra. Trochu se bojím, že přírodní krásku bude v budoucnu skutečně těžké najít. Minimálně v podobných filmech.

 Hlavně ho pořádně přibít.

Aby to nevypadalo, že zákeřný vrah se zde objevil jen tak, je tu nějaká historie, která je stručně uvedena posttraumatickou stresovou poruchou, která vede Jamese k tomu, že si nasadí přilbu, ochranou masku a používá všechno možné nářadí, které dříve ovládal jako dělník, k tomu, aby zabíjel nevinné lidi. Že nezabíjí spíše vlastníky stavebních společností, to je jiná věc. Mohlo by to být zajímavější, ale je jasné, že tohle rozpočet, ani scenáristická kapacita nedovolovaly. A tak se smiřte s tím, že vám nudné a špatné zabíjení bude dláždit cestu až do konce.

 Ach, ta umělá hmota!

Gore také není něco, co by snímku „Hazard Jack“ pomáhalo, protože ono ho tu vlastně moc není. Sem tam nějaká ta krev stříká, sem tam nějaká snaha je, ale jinak je snímek prostě jen hodinu a dvacet minut dlouhé něco, co se sice chce tvářit jako horor, ale ve skutečnosti je to jen záznam z pěkně nudné party, která se ke konci trochu zvrtla, a dost slavících nepřežilo. Bohužel, některým se podařilo vyváznout.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (slasher, béčka, vrazi)


Přidat komentář