Headgame (2018)

30%
Tyhle hlavohrátky měly větší potenciál...

Headgame

USA, 2018, 92 minut

 

Režie: Steven Judd

Scénář: Roberto Marinas

Hrají:

Sidney Allison (Cat)

Semi Anthony (Stephan)

Cameron Bowen (Keith)

Courtney Claghorn (Paula)

 

Mám rád příběhy, kde se postavy ocitnou na nějakém místě, kde neví, co dělají a proč si někdo vybrali zrovna je, aby na dění participovali. Je to většinou hra o to, kdo přežije, hra o to, kdo je dost dobrý, anebo dost šílený. A jde o to, jestli bude film dostatečně nápaditý jak v zobrazení postav, tak v gradování děje a odhalování toho, proč vlastně, nebo toho, jaký je smysl.

Obrázek vypadal nadějně.

Snímek „Headgame“ v tomhle nápaditý není. V podstatě hned na začátku nám řekne, proč byly jednotliví aktéři vybráni, sledujeme je vlastně ve chvíli, kdy se setkávají na jedné večeři, kam si je přivedla společnost zámožných přátel jako svoje rande. Aby to bylo jasné, tak se doslovně řekne, proč byli jednotlivci vybráni. Ti samozřejmě nic netuší, když tu náhle bum! Probudí se v nějaké opuštěné budově.

Ti, co se dívají.

Jasně, že se nemohou dostat ven, ale pravidla jsou jim řečena hned na začátku. Jde jen o to, aby získali klíč. Ten nebo ta, kdo to zvládne, odejde ze hry jako vítěz a jako jediný přeživší. Když jsem viděl plakát, tak jsem si říkal, že je hodně cool, že ti hráči mají něco vražedného do čela, že to třeba bude trochu sci-fi, ale nakonec se ukázalo, že to je jenom banální prvek. Škoda.

Kdo s koho?

A tak se skupina lidí snaží přežít a vám je to celkem jedno, stejně jako je vám jedno to, co bude dělat druhá skupina lidí, tedy ti, kdo je do toho pro svou zábavu uvrtali. I z nich máte trochu pocit, že je to vlastně moc nebaví. A tohle se s filmem táhne až do konce, kdy rozhodně s postavami netrpte a ani se nenadchnete pro to, jak je film zpracován, především pak v oblasti triků.

Že by se dostala ven?

Snímek „Headgame“ je klasickou snahou upoutat na začátku tím, že vlastně nevíte, co se bude dít, kam až to zajde, ale nakonec je to snímek, který vám nepřinese nic zásadního, proč jste na to tu hodinu a půl koukali. A je to moc dlouhé, ne že ne. Nemá to nic ze „Saw: Hra o přežití“, nemá to ani dobrou atmosféru, ani dobré drsné scény, ty zde v podstatě chybí, i když postavy umírají.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář