Hellweek (2010)

25%
Tenhle pekelný týden se opravdu nevyvedl.

Hellweek

USA, 2010, 102 minut

 

Režie: Eddie Lengyel

Scénář: Eddie Lengyel, April Needham

Hrají:

Rob Jaeger (J. J.)

Karen Fox (Cara)

Michael Reddy (Daddy)

Robyn Griggs (Griggs)

 

Americký horor „Hellweek“ je neskutečně průhledný. A to v mnoha ohledech. Hned jak se na něj podíváte, dojde vám, že tohle je nízkorozpočtový, možná skoro až amatérský snímek, s čímž se nesou všechny základní negativní prvky – nic moc herecké výkony, špatná technická stránka sledovaných scén, a nakonec i špatná režie, která filmu hodně ubírá na divácké ochotě jej sledovat.

 Jako fakt budeme pařit?

Problém je třeba hned v tom, když se podíváte na stopáž filmu. Hlavně když si uvědomíte, že to je vlastně slasher. Na těch 100 minut potřebujete něco, co diváka udrží přikovaného k židli, co ho přiměje sledovat dál a dál minutu za minutou. „Hellweek“ nic takového nemá, nic, co by skutečně fungovalo tak dlouhou dobu. A to je prostě špatně, to kazí celkový zážitek už od zárodku.

 Holky, to bude něco!

Zápletka je celkem jasná. Skupina mladých lidí si vyjede někam na venkov, kde chtějí všichni pořádně zapařit. Jenže třeba už to paření je jen jedna velká nuda. Sledujete statické herce, kteří nudně kecají, každý drží kelímek s pitím, mektají, skoro se ani nenapijí. Ne, od tohohle filmu nemůžete čekat, že vás rozptýlí nějakou nahotou nebo dokonce sexem. Tady jen doufáte, že nakonec brzy umřou.

 Hlavně nesmí chybět červené kelímky!

Ano, jak jsem říkal, jedná se o slasher, takže se vlastně čeká na to, kdo tu bude ten zabiják. Vzhledem k tomu, že se snímek odehrává na americkém venkově, asi je nabíledni, že to celé bude vlastně vidlácký horor. Dalo by se skoro mluvit o tom, že snímek jde ve stopách prvních Zombieho filmů, ale rozhodně nedosahuje žádných kvalit, snad jen ve chvíli, kdy dojde na gore „Hellweek“ úplně nepropadá.

 A pak třeba dojde i na krev.

Snímek „Hellweek“ je na první pohled moc dlouhý a je takový i na pohled druhý. Bohužel se k tou přidávají ještě další neduhy jako skutečnost, že nemá dějově co nabídnout, že má postavy, s nimiž se zde dlouze seznamujete, aniž by bylo co poznávat, no a nakonec má záporáky, vrahy, kteří jsou hodně snadno zapomenutelní, protože prostě splývají s jinými vidláckými šílenci.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář