Holy Hell (2015)

20%
Na tohle prostě musíte mít náturu.

Holy Hell

Kanada, 2015, 89 minut

 

Režie: Ryan LaPlante

Scénář: Ryan LaPlante

Hrají:

Ryan LaPlante (Augustus Bane)

Alysa King (Amy Bonner)

Michael Rawley (Dokes MacFarlane)

Luke Laplante (Blank)

 

Pokud máte rádi skutečně céčkovou podívanou, pak je snímek „Holy Hell“ z roku 2015 určený i pro vás. On se sice odkazuje na filmy jako „Machete“ a „Hobo With a Shotgun“, ale ani jednomu se vůbec nepřibližuje, a to nejen proto, že mu chybí filmařská a technická kvalita, ale i proto, že to není snímek, který by byl nějak extra zábavný. Je spíš pořádně otravný.

Si tak klidně sedí.

Východisko filmu „Holy Hell“ je docela jednoduché. Máme tu kněze, který má rád svoje ovečky, a tak ho docela nakrkne, když se tu objeví někdo, kdo chce jeho ovečky zabíjet. A vlastně vystoupí i přímo proti knězi. Trochu kněze mučí, ten se musí dívat, jak lidé umírají. Vzhledem k tomu, že máte pocit, že to jsou stejně všechno degeni, je vám to tak nějak úplně jedno.

Ra-ta-ta-ta-ta.

Kněz se rozhodne, že je potřeba jít na něco jako je křížová cesta proti hříšníkům, a tak bere do ruky revolver a vydává se do města, aby každého hříšníka skolil. Prostě jednoduché očišťování, kdy se v knězi něco zlomilo a on se rozhodne, že tohle je jediný způsob, jak zachránit ty nevinné. Samozřejmě mu u toho pomáhá mladá krásná žena, která nemůže chodit.

Zachrání ho přilba?

Snímek „Holy Hell“ v sobě má prvky, které by se mi měly a mohly líbit. V první řadě je to samotný kněz, který se vydává za pomstou, je to gore, které je celkem explicitní, i když ne nutně dobře provedené, jsou to i postavy, rozhodně ne všechny, ale pár, které v sobě mají nějaký potenciál, ale jednoduše způsob, jakým je to všechno natočené, to celé shazuje do nezájmu.

Ty oči...

Kanadský snímek „Holy Hell“ si prostě pohrál s tím, že se lidem béčka vlastně líbí, chtějí vidět krev a násilí. Jenže bohužel hodně záleží na tom, jak to bylo natočeno. A „Holy Hell“ je natočené velmi špatně, hlavní postava to utáhnout nedokáže, a pokud dojde na záporáky, tak je to tragédie. Na těch zlých není nic zajímavého, jsou prostě jenom divní, a to v mém případě nestačilo.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář