Hororové loučení s rokem 2015

Rok 2015 je v podstatě za námi a já jsem rád, že zde mohu napsat další bilanční článek, který se k tomuto roku vrací. Jsem rád hlavně proto, že ho mohu napsat na server, který už má svou tradici a který existuje nepřetržitě od roku 2011. To už je celých pět let nepřetržitého provozu, což se mi osobně zdá neuvěřitelné.

 Když jsme se s bratrem Romanem v roce 2010 rozhodli, že tehdy ještě Necronomicon zase oživíme a budeme vydávat články o hororu, tak jsem počítal s jedním dvěma články za týden. Měl jsem zkušenosti z dřívějška, že není možné udržet vyšší tempo. Jenže už po roce se nám podařilo vydávat jeden článek denně. Takže od roku 2012 můžete opravdu na serveru najít minimálně jeden článek denně.

 

Ano, většinu článků píši já, ale nyní bych chtěl poděkovat dalším autorům, kteří se na tvorbě článků v roce 2015 podíleli. Konkrétně to jsou (v abecedním pořadí): Míša Buriánková, Terezka Kadečková, Michal Matoušek, Veronika Schreiberová, Jakub Štros, Petr Šuráň, Pavlína Víznerová, Honza Vojtíšek. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl, pokud ano, děkuji jim také.

 

Jsem rád, že u nás někteří redaktoři také zůstávají a že se na ně mohu spolehnout. Takových máme za celou existenci magazínu opravdu málo. Takže Honzo, Míšo, Kadet i Verunko, díky! Největší dík ale přesto patří Romanovi, který dokázal zajistit fungování celého webu, pořád se o něj stará a dokonce z nás udělal i projekt, který jen nepolyká peníze. Bez tebe by to nikdy nešlo!

 

Takže rok 2015 za námi a já si myslím, že byl na horor celkem dobrý. Z filmů zde byly skvělé kusy, které jen ukazují, že žánr pořád ještě není mrtvý a ani nikdy nebude. Z mrtvých se vrátil Shyamalan, hororový western má svůj vrchol a horor k nám přichází z mnohem většího počtu zemí. Na webu jsme se snažili pokrýt i různé formy, nejen filmy, ale také hry, knihy, hudbu, audioknihy a díky Kadet a Honzovi se vracejí i profily různých autorů. Horor Web roste a já jsem za to nesmírně rád.

 

Poděkovat ještě chci všem, kteří zaslali povídku do naší soutěže, jejíž čtvrtý ročník se dle mého názoru vydařil. Těším se na povídky do pátého ročníku, který bude vyhlášen záhy.

 

A na závěr děkuji vám všem, kdo naše příspěvky čtete. Píšeme hlavně pro vás a jsme rádi, když vám něco doporučíme, anebo zveřejníme něco, co se vám trefuje, ale i netrefuje do vkusu. V různorodosti rozhodně budeme pokračovat i nadále. Těšíme se na vás v roce 2016!

Vaše komentáře

Viclef
Diky za super web. Preju uspesny novy rok a at to tahnete minimalne jeste jednou tak dlouho, aby bylo porad co cist:)
Viclef 31.12.2015 20:17:14 Reagovat Přidat nový komentář
Martin Štefko
Také přejeme úspěšný rok a slibujeme, že určitě bude co číst! :-)
Martin Štefko 01.01.2016 20:04:50 Reagovat Přidat nový komentář
Soutěže, akce, zajímavosti


Číst komentáře