Hororové příběhy 1: Děsu plný dům

60%
Jeden horor pro děti.

Hororové příběhy 1: Děsu plný dům

Home Sweet Horror

Vydalo nakladatelství BB/art, 2016, 199 Kč

 

Text: James Preller

Ilustrace: Iacopo Bruno

 

Nakladatelství BB/art se pustilo do vydávání série „Hororové příběhy“, kterou napsal autor James Preller a která má v současné době již celkem šest knih, přičemž ta poslední byla vydána v roce 2015. Jedná se tak o poměrně mladou sérii, která se velmi brzy dostává i do našich knihkupectví. A i přesto, že se jedná o hororové příběhy, tak je to série, která je primárně určena pro mladší čtenáře.

Obálka knihy.

James Preller je hlavně spisovatelem dětské literatury a nejvíce se proslavil sérií „Jigsaw Jones“, což je série, která má celkem 32 dílů a zaměřuje se na žánr detektivní. Každá kniha je novým detektivním případem. Kniha „Hororové příběhy 1: Děsu plný dům“ se tak pouští do žánru ryze hororového a je zatím první vlaštovkou tohoto autora, která byla přeložena do českého jazyka. Ale vypadá to, že se BB/art chystá i na další knihy ze série „Hororové příběhy“. Druhá kniha se jmenuje „Křič! Křič! Křič!“ a třetí „Dobrou noc, zombie“.

Ilustrace z knihy.

Druhá kniha vyjde v září a třetí v listopadu, ale my si pojďme říct něco o tom, o čem je vlastně kniha první. „Děsu plný dům“ je tak nějak vše říkající název – asi vám dojde, že tohle bude příběh o jednom strašidelném domě. A přesně takový také je. Kniha je poměrně krátká – je přece jen určena pro děti – protože má 122 stran, a to je součástí i ukázka z druhé knihy. James Preller má tak docela málo času na to, aby se předvedl.

Ilustrace z knihy.

Vzal klasický příběh o strašidelném domě a napasoval na něj další legendu, která je hororovým fanouškům dobře známá, ale děti s ní pravděpodobně až tak moc obeznámeny nebudou, protože se jedná o legendu primárně americkou. V tomhle směru je tak kniha přínosná, ale na druhou stranu je to z hlediska hororového spíše taková jednodušší cesta, kdy se tvůrce nesnaží nutně o originální příběh, ale zkouší, co se dá vytřískat z toho, co zde již existuje.

Autor sám.

Osobně si ale myslím, že horor by neměl být problém ani pro menší děti a že by podobné knihy měly číst. James Preller není nějak literárně unikátní autor, jede na jistotu, snaží se o nějaké ty děsivé momenty, ale nejde až do nějakých temných hlubin, to ani zdaleka. Například ve srovnání se sérií „PAX“ je to přece jen trochu lehčí čtení, i proto, že textu je výrazně méně. Z hlediska hororového spíše podprůměr, z hlediska čtení pro děti je to ale fajn a podobné projekty jen podporuji.

Knihu zakoupte na adrese: http://www.bbart.cz/katalog.asp?id=3143

Hororové knihy (duchové, děti)


Přidat komentář