Horror Story (2013)

60%
Konečně indický horor, který se trochu povedl.

Horror Story

Indie, 2013, 91 minut

 

Režie: Ayush Raina

Scénář: Mohan Azaad, Vikram Bhatt a Sukhmani Sadana

Hrají:

Karan Kundra (Neel)

Nishant Malkani (Achint)

Hassan Zaidi (Samrat)

Ravish Desai (Mangesh)

 

Indického hororu je jako šafránu a mnohdy se jedná spíše o cosi, co by se chtělo hororu podobat, ale ve skutečnosti je to klasický bollywoodský film, kde jsou i zpěvy a zlehčování, které vede k tomu, že se z filmu vytrácí atmosféra, pokud jsou zde alespoň nějaké náznaky toho, že tu nějaká atmosféra byla. „Horror Story“ je v tomhle ohledu výjimkou a představuje skutečně hororový film.

Na začátku jich je ještě sedm.

„Horror Story“ je takový jednoduchý a skoro až smutně nenápaditý název, ale na druhou stranu to slibuje skutečnost, že by tohle mohl být jen horor a nic jiného, žádný hororový muzikál, žádná hororová komedie. A po několika prvních minutách, i když zde jsou nějaké vtipy postav, zjistíte, že on to skutečně horor je a má svou atmosféru. Od indického hororu skoro nečekané.

Ale pak něco přišlo...

Pravda, po prvních několika minutách také zjistíte skutečnost, že tenhle snímek má nesmírně neoriginální zápletku. Celkem sedm kamarádů se rozhodne, že když už se tak pěkně po letech sešli, bylo by fajn to setkání nějak pěkně okořenit. A tak si samozřejmě vyberou starý, chátrající hotel jako místo, kde by mohli přepsat. Vždyť je to přece tak strašidelné, to bude cool.

Takhle už se nejspíš nesejdou.

Ano, snímek „Horror Story“ má skutečně jednoduchou zápletku, začíná se rozjíždět jako blbnutí kamarádů, ale tahle úvodní pasáž je zvládnutá natolik dobře, že si říkáte, že tu vlastně nejsou postavy, které by vás vyloženě iritovaly. To je docela dobrý začátek. Pak už záleží jen na tom, jak děsivé budou jednotlivé scény, jestli se podaří vybudovat alespoň trochu snesitelnou atmosféru. Ano, tohle se relativně povedlo.

Plakát k filmu Horror Story.

Pokud od snímku „Horror Story“ čekáte originální horor, budete rozhodně zklamáni, ale pokud od něj čekáte dobrý indický horor, tak budete docela mile překvapeni. Herci jsou zde fajn, zápletka je jednoduchá, ale dostanete od ní to, co téma vyžaduje. Tohle je dobře odvedená práce, navíc díky Indům to má nádech exotického prostředí a přitom to funguje. A jsou zde scény, které vás dostanou. Třeba i tím, jakou hudbu v nich uslyšíte.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (duchové, survival)


Přidat komentář