House of Purgatory (2016)

30%
Čtveřice mladých lidí musí čelit svým obavám.

House of Purgatory

USA, 2016, 75 minut

 

Režie: Tyler Christensen

Scénář: Tyler Christensen

Hrají:

Torey Adkins

Laura Coover

Marika Engelhardt

Brad Fry

 

Pokud chcete snímek, kde nemůžete čekat nějakou komplikovanou zápletku, kde vám nevadí, že se všechno odehrává v noci a nejspíš to bylo natočeno během jednoho večera v zavřené škole, kde je jen pár postav, které nejsou nijak zajímavé, myslím, že by se vám snímek „House of Purgatory“ mohl líbit. Minimálně i proto, že má celkem krátkou stopáž a nesáhl si ani na hodinu a půl.

Že by zlý pán?

Základní schéma filmu „House of Purgatory“ vypadá v podstatě jako počítačová hra, kterou začínáme i s úvodem. Skupina čtyř teenagerů – dvě mladé ženy a dva mladí muži, nijak genderově vyvážení, až se divím, že si to dovolili (tj. ironie, jen pro upřesnění) – hledají strašidelný dům, který by měl podle všeho dávat peníze za každou úroveň, tedy podlaží, kterým úspěšně projdete.

Na co asi koukají?

Asi není těžké si domyslet, že snímek „House of Purgatory“ se jmenuje tak, jak se jmenuje, právě proto, že House of Purgatory je právě onen strašidelný dům, který čtveřice hledá. A asi není těžké ani předpokládat, že ho skutečně najdou a pustí se do něj, aby si trochu přivydělali a zažili zajímavou zkušenost. O tu rozhodně jde, protože jak jim uvaděč na začátku řekne, tady není žádné tajemství skryto.

Kdo z nich přežije?

A opravdu, žádné tajemství zde nezůstává skryto, mladí si zde procházejí očistcem, jak i název domu napovídá. Musí se postavit svým strachům, obavám i temnějším stránkám vlastní osobnosti, nebo alespoň takovém, které jako temné vnímají. Nutno ale přiznat, že v tomhle ohledu není snímek „House of Purgatory“ nijak originální a jede na vlně hororu pro mladé, spíše kopíruje a neinovuje.

Lístky na co?

Asi se nedalo čekat, že americký snímek „House of Purgatory“ bude nějak extra originální, až na nějakou základní zápletku, která nezní špatně, takový prostě není. Jede si jen na klasiku – čtyři mladí lidé, kteří se musí postavit sami sobě a také něčemu děsivému. To je provedeno spíše jednodušší cestou a nic závratného vás po hodinu a čtvrt sledování filmu „House of Purgatory“ nečeká.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (survival, vrazi)


Přidat komentář