Hungry Wives (1972)

45%
Jeden z méně známých snímků George A. Romera.

Hungry Wives

USA, 1972, 130 minut

 

Režie: George A. Romero

Scénář: George A. Romero

Hrají:

Jan White (Joan Mitchell)

Raymond Laine (Gregg Williamson)

Ann Muffly (Shirley Randolph)

Joedda McClain (Nikki Mitchell)

 

George A. Romero nás v roce 2017 opustil a přiznám se, že mě jeho ztráta hodně mrzela. Nedlouho před jeho smrtí jsem si sehnal všechny filmy, které jsem od něj ještě neviděl, což je skoro všechno, co není zombie, „Martin“ nebo film, kde spolupracoval s dalšími zajímavými hororovými tvůrci. Jedná se o méně známé snímky, jako je například i film „Hungry Wifes“, který jsem si pro recenzi připravil dnes.

 Jedna hladová žena?

„Hungry Wives“ v sobě nemají žádné nemrtvé, tedy ne doslova. V hlavní roli je totiž Joan (Jan White), která má manžela, jež se o ni příliš nezajímá, a ona tak v podstatě přežívá ze dne na den. Ano, někdy jsme zombie, i když pořád žijeme, jen nevíme, jak z téhle své bloumající schránky vyskočit a začít ještě žít. Joan nakonec cestu najde, i když je to cesta hodně netradiční.

 Další hladová žena.

Joan se totiž seznámí s jednou věštkyní, která je ve skutečnosti čarodějnicí a je zaštítěna temným uměním Wicca. Joan právě v čarodějnictví najde smysl, jak se znovu uplatnit a jak možná dosáhnout i toho, po čem touží. Anebo přijdou jenom zlé sny, které ji budou děsit? Joan je nejprve celkem spokojena, ale postupně i ona zjišťuje, že možná ani tohle není cesta, kterou by chtěla jít.

 Těch žen je tam opravdu dost.

George A. Romero, i když to jeho první film úplně nepotvrzuje, vyznačoval tím, že měl vždycky filmy s dlouhou stopáží, alespoň tedy před stříháním. „Den mrtvých“ měl před stříháním několik hodin, podobně to bylo i s jinými filmy. „Hungry Wives“ očividně také měly docela dlouhou stopáž, která bohužel vydržela až do konce, protože dvě hodiny jsou na tenhle snímek moc.

 A ještě ve skupince.

Romero může filmem chtít říct, jak se vlastně ve svých životech nudíme, jak hledáme naplnění v aktivitách, které by nám v období štěstí ani nepřišly na mysl, ale činí tak bohužel nudným a celkem sterilním způsobem, kdy erotické náznaky jsou skutečně spíše jen náznaky, ač by si film zasloužil větší otevřenost. „Hungry Wives“ jsou prostě až moc roztahaná a nedovedou strhnout.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář