Hurt (2019)

40%
Kdo ví, co tady má koho bolet.

Hurt

USA, 2009, 97 minut

 

Režie: Barbara Stepansky

Scénář: Alison Lea Bingeman, Barbara Stepansky, James Martin a Eduardo Levy

Hrají:

Melora Walters (Helen Coltrane)

William Mapother (Darryl Coltrane)

Johanna Braddy (Lenore Coltrane)

Sofia Vassilieva (Sarah Parsons)

 

Pokud jde o prostředí, má snímek „Hurt“ takové které je docela zajímavé. Odehrává se vlastně celou dobu na skládce starého odpadu, především toho železného, a to v rámci jedné rodiny, která zde žije, i když ono je to s těmi vazbami trochu komplikovanější, jak se hned na začátku dozvíme. Ale důležité je. Že v téhle rodině je někdo navíc, kdo tam nejspíš nemá co dělat.

Taková milá dávka...

Coltranovi jsou celkem zajímavou rodinou. Helen Coltrane (Melora Walters) je nucena po smrti svého manžela vzít rodinu a přestěhovat se ke strýci Darrylovi (William Mapother), který udržuje skládku. Tu hned Helenin syn Conrad (Jackson Rathbone) využije k tomu, aby zde vytvářel umělecká díla. Dcera Lenore (Johanna Braddy) se pak snaží nějak v novém místě fungovat.

Divnej strejda...

Strýc Darryl vypadá trochu podivně, takový ten typ, co by klidně mohl být masový vrah nebo prznitel dětí. Však má také tvář Williama Mapothera, což samo o sobě tak nějak stačí. Ale on se snímek točí kolem někoho jiného, a to konkrétně kolem dívky Sarah (Sofia Vassilieva), kterou si Helen Coltrane vzala do opatrovnictví a která za rodinou přijíždí právě na Darrylovu skládku.

Tak si tam tak hezky žijou...

Ve chvíli, kdy se Sarah objeví, začíná být všechno zvláštní. Jako kdyby chtěl rodinu někdo zvnitřku rozvrátit. Ale kdo to je? Sarah, anebo Darryl? Snímek není explicitní, i když na nějakou tu nehezkou smrt zde dojde, ale nevidíme nic, co by nás skutečně mělo pobouřit. Film hraje spíše na atmosféru, která se ale vytrácí s tím, jak s film blíží ke konci. Už totiž nemá co nabídnout.

Strejda jí má asi rád.

Když se na snímek „Hurt“ začnete koukat, možná si i řeknete, že přinese něco zajímavého, že tu budou dál a dál napínavé scény, ale ony nejsou. Už po chvíli odhalíte, jak to celé bude, a pak jen doufáte, že jste se spletli. Bohužel nespletli a snímek celkem rychle začne svou předvídatelností nudit. Herecké výkony pak nejsou dost silné na to, aby vás dovedly strhnout alespoň ty.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář