I Spit on Your Grave: Deja Vu (2019)

5%
Hodně zbytečné pokračování.

I Spit on Your Grave: Deja Vu

USA, 2019, 148 minut

 

Režie: Meir Zarchi

Scénář: Meir Zarchi

Hrají: Camille Keaton, Jamie Bernadette, Maria Olsen

 

Nějak nechápu, proč by se měl někdo na snímek „I Spit on Your Grave: Deja Vu“. Jasně, napadají mě nějaké důvody které ale neopodstatňují to, proč byste zrovna takovému filmu měli věnovat dvě hodiny a půl. Opravdu, slyšíte správně. Jasně, že to je pro podobný film, který se vyčerpal první verzí z roku 1978, moc. Nemůže to přinést nic zajímavého. A nepřineslo.

Hlavně si pomalovat obličej.

Jediný relativně opodstatněný důvod je skutečnost, že se ve filmu „I Spit on Your Grave: Deja Vu“ objevuje Camille Keaton, která hrála i v oné zmiňované původní verzi. Tady hraje matku hlavní hrdinky. A vzhledem k tomu, že se snímek jmenuje „I Spit on Your Grave: Deja Vu“, asi je celkem jasné, co se stane. I když pravda, není to o tom, že by zde byla znásilněna sedmdesátiletá Keaton.

Ano, je to Camille Keaton.

Ve snímku „I Spit on Your Grave: Deja Vu“ je znásilněna její filmová dcera, která se musí navíc s matkou rozloučit, protože ta je úchylnou bandou zabita. Takže těch důvodů pro pomstu má skutečně hodně. Možná by se ale měla pomstít i na filmařích, kteří ji zde obsadili a kteří nejen že neměli ten rozum, aby snímku dali rozumný rozsah, oni ho ještě prznili otřesnými triky.

O čem jiném by asi film byl?

Na snímku „I Spit on Your Grave: Deja Vu“ je tak nějak špatně všechno. Herecké výkony jsou slabé, hlavně ta skupina úchyláků je otřesná a jsou všichni jedno velký klišé. Nedá se na ně moc koukat, nejsou zajímaví. A pak do toho děj, který by bylo celkem snadné rozehrát tak na třicet minut, ale tady má rovnou o dvě hodiny víc. A přitom to není nic nového, pořád je to jen to jedno schéma.

No o čem?

Americký horor „I Spit on Your Grave: Deja Vu“ se nedá brát ani jako pocta původnímu filmu, i když se musí nechat, že přizvání Camille Keaton byl nejlepší nápad, jaký tvůrci měli. Je skoro k neuvěření, jak její tělo pořád vypadá dobře, a skoro jsem si říkal, že je škoda, že neuvidíme víc. Jinak ale je všechno špatně a nedá se tu vůbec nic pochválit. Otřesných dva a půl hodiny.

 

Hodnocení: 5 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář