Ibiza Undead (2016)

20%
Zombie jsou i na Ibize.

Ibiza Undead

Velká Británie, 2016, 95 minut

 

Režie: Andy Edwards

Scénář: Andy Edwards

Hrají: Marcia Do Vales, Matt King, Seb Castang

 

Pokud byste se chtěli podívat na nějaký snímek, který je skutečně hodně plný klišé, tak myslím, že s britským filmem „Ibiza Undead“, který je známý také jako „Zombie Spring Breakers“, je poměrně zdařilou volbou, protože tady nejen, že najdete to, co očekáváte, ale jako bonus ještě dostanete film bez jakéhokoli nápadu navíc, který by vás trochu vyhodil z nudy.

A jde se na to!

Takže východisko je celkem klasické – jsme na Ibize. Ale co je důležitější, je tu skupina mladých lidí, hlavně tedy mladíků, kteří chtějí jediné – chtějí pařit, chtějí chlastat, možná si sem tam něco vzít, ale především, chtějí mít sex, protože Ibiza je mu přece zaslíbená, a tak se dá čekat, že si tu vrzne i ten, kdo si ještě doposud nevrznul. Ne že by se bylo čemu divit. A nejde o to, že je to tlusťoch, jde o to, že má hovadskou povahu.

Budeme pařit!

V tuhle chvíli by to byl vlastně celkem obyčejný spring break film, který by nikoho moc nezaujal. A tak se tvůrci rozhodli, že tomu dodají trochu grády. Ano, jak už název napovídá, ty grády se tomu přidaly tím, že se do děje zapojily zombie. Ne že by to něco zásadního změnilo na tom, že pořád jde o to, aby si tlusťoch zašukal. Jak říkám, moc originální „Ibiza Undead“ není.

A poteče krev.

Pokud byste si mysleli, že to bude alespoň zajímavé z hlediska zombie, tak co si budeme podívat, vzhledem k tomu, jaký je v současnosti u tohoto subžánru standard, nic nečekaného tu opravdu nenajdete, v první řadě jde prostě o to, aby tu byli klátící se postavy, sem tam se objeví i dostatek krve, ale nic, co by vás dovedlo skutečně rozhodit. Na to už jsme v rámci žánru snesli hodně.

A přijdou zombie.

Britský snímek „Ibiza Undead“ si jede svoje, ničím zásadně nepřekvapí, ale co je nejsmutnější, ničím zásadním ani nepobaví, protože zábavný prostě není. Hlášky, které jsou zde pronášeny, jsou trapné, ani jedna, u níž bych se skutečně zasmál, postavy jsou otravné a vlastně si přejete aby se všichni proměnili v prach, což se bohužel nestane. Nedá se nic dělat, tohle nefunguje.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (zombie, survival, komedie)


Přidat komentář