Ice Sharks (2016)

5%
Žraloci na ledu. No konečně... Anebo ne?

Ice Sharks

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Emile Edwin Smith

Scénář: Emile Edwin Smith

Hrají:

Edward DeRuiter (David)

Jenna Parker (Tracy)

Kaiwi Lyman-Mersereau (Michael)

Clarissa Thibeaux (Alex)

 

O čem asi bude film, který se jmenuje „Ice Sharks“, tedy „Ledoví žraloci“? Nebo spíš, jak kvalitní asi takový snímek bude? Nedá se očekávat, že by to byla nějaká velká pecka, což se také stalo. „Ice Sharks“ je prostě filmem, který očekáváte. Nesmírně špatné béčko, kterému ani nešlo o to, aby to diváka skutečně bavilo, ale aby si něco pustil, když zrovna odchází z obýváku a nebude se na to muset koukat.

 Co to její oči vidí v arktické oblasti?

Jsme v arktické oblasti, kde je prováděn nějaký ten výzkum, asi je celkem jedno, co se zde řeší, protože je zásadní, že je zde Severní ledový oceán a také nějací ti tvorové, kteří by tu možná neměli co dělat. A tím nemyslím jen lidi, ale i žraloky, kterým nedělá problém ve vodě přežít a vlastně ani led pro ně nepředstavuje moc velkou překážku. Požírání vědátorů a dalších může začít.

 Opravdu, je to žralok!

Asi se nedalo čekat, že by tohle mohl být nějak velký film, ale oni se tvůrci ani nepokusili o něco, co by trochu zavánělo kvalitou. Místo toho, aby se snažili z béčkového pojetí něco vykřesat, tak je to jen klasický příběh o tom, jak se lidé snaží bojovat. Kdyby tu byl alespoň humor, který bude diváka bavit, ale ono zde není ani tohle. Jednou bych chtěl vidět nějaký béčkový film s monstrem, kter bude stát za pozornost.

 Triky jsou... zvláštní.

Já vím, že tu je série „Sharknado“, která mě svým pojetím baví, ale většinou se v žánru jedná o podobné ptákoviny jako „Ice Sharks“. Já bych třeba rád viděl, jak si to žraloci rozdají s člověkem v pořádném souboji, v ničem jiném, ale muselo by alespoň stát za to se na to dívat. Jenže tady je vizuální stránka tragická, a to každou chvíli, kdy se opustí ty malé interiéry, které zde herci ve výzkumné stanici mají. Jakákoli scéna se žralokem je pak urážka.

 Tak se nám tu plácá...

„Ice Sharks“ jsou béčkovým odpadem, a to naprosto zaslouženě. Tvůrci prostě vzali pár herců a nechali několik málo grafiků, kteří nedostali dost peněz a možná ani nemají takové schopnosti, aby udělali triky, které jsou prostě otřesné. Na tohle se nedá koukat a je skoro hříchem, že se tohle divákům nabízí jen proto, aby žraloci dostali další podobu anebo je bylo možné sledovat v novém teritoriu.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata)


Přidat komentář