Insidious: Poslední klíč (2018)

65%
Ani čtvrtá kapitola této hororové série není špatná.

Insidious: Poslední klíč

Insidious: The Last Key

Kanada, USA, 2018, 103 minut

 

Režie: Adam Robitel

Scénář: Leigh Whannell

Hrají:

Lin Shaye (Elise Rainier)

Leigh Whannell (Specs)

Angus Sampson (Tucker)

Kirk Acevedo (Ted Garza)

 

„Insidious“ už je celkem známá značka a oblíbená, minimálně první dva filmy o sobě daly hodně dobře slyšet a série se díky tomu stala úspěšnou. A není se čemu divit. Jsou zde postavy, které máte rádi a u nichž jste rád, že se vrací. A to je přesně prvek, na který hraje čtvrtý díl, jenž nese název „Insidious: Poslední klíč“, kde se vrací trojice hlavních postav na scénu.

Budete se bát?

Těmi oblíbenými postavami jsou Elise (Lin Shaye), bez které už není možné si sérii představit, ale stejně jste na tom i s dalšími dvěma postavami, kterými jsou Specs (Leigh Whannell) a Tucker (Angus Sampson). Tihle dva jsou zdrojem humoru, který je nedílnou součástí této série a přesvědčíte se o tom opět od začátku. A zase v tom mají prsty Specs a Tucker.

Vizuálně rozhodně zajímavé.

Leigh Whannell se opět postaral nejen o jednu z důležitých postav, ale napsal i scénář čtvrtého dílu. A tentokrát je to hodně osobní, protože už úvodní děsivá scéna je očividným pohledem do minulosti a nebude asi moc dlouho trvat, abyste zjistili, že je to minulost Elise, která rozhodně nebyla růžová. Zdá se, že jí něco v jejím rodném domě pořádně děsilo. A nejen ji.

Lin Shaye nechybí.

Jenže jsme v současnosti a chtělo by se říct, že vlastně není moc jasné, jak to bude souviset, ale stačí jeden telefonát, aby se Elise dověděla, že se hledá schopná síla, která by pomohla s paranormální aktivitou právě v domě, kde Elise dříve žila. A tak je na čase vzít všechnu sílu do hrsti a vrátit se do rodného domu a konečně se vyrovnat s tím, co ji i dnes děsí ve snech. Tucker a Specs ji samozřejmě nenechají na holičkách.

Hlavně mít lucernu vysoko.

Snímek „Insidious: Poslední klíč“ už je takové lehké vyměknutí série, ty děsivé okamžiky nejsou vždy úplně skvělé, někdy máte pocit, že je to všechno prostě jen na efekt a ten skutečný horor se z toho nějak vytratil. Trochu to připomíná takové ty zábavnější díly seriálu „Supernatural“, kde i v nich se najdou hororové momenty. Nic to ale nemění na tom, že je to pořád horor hodně dobrý a nadprůměrný.

 

Hodnocení: 65 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář