Island Claws (1980)

55%
Zapadlé béčko se zajímavými příšerami.

Island Claws

USA, 1980, 90 minut

 

Režie: Hernan Cardenas

Scénář: Colby Cardenas, Hernan Cardenas, Jack Cowden a Ricou Browning

Hrají:

Robert Lansing (Moody)

Steve Hanks (Pete Adams)

Nita Talbot (Rosie)

Jo McDonnell (Jan Raines)

 

Když na vás z plakátu vykoukne monstrum, které vypadá skoro jako krab, možná dokonce i jako obří krab, napadne vás – anebo alespoň mě to napadne – jak je možné, že jsem něco takového ještě neviděl?! To přesně vypadá jako béčková záležitost, která by se mi mohla líbit. A po několika minutách, pokud si film seženete, což v době internetu není až tak těžké, budete mít pocit, že jste dostali přesně to špatné, v co jste doufali.

 Hezké zvířátko.

Do floridského přístavního městečka přijíždí reportérka, kterou zaujal jeden vědec, doktor McNeal (Barry Nelson), jenž zde má svou laboratoř a snaží se svou troškou přispět k rozvoji naší civilizace a přinést něco, co by zajistilo, že nevymřeme. Jeho cesta je v tom, že vytvoří možnost lepšího zdroje potravy, a to jednoduchým způsobem – nechá mořské živočichy trochu vyrůst.

 Jedna, dvě, krab už jde.

Ano, doktor pracuje s růstovými hormony. Je jasné, že když má něco vyrůst, může to dosáhnout velikosti, která už není jen přijatelná jako zdroj velkého množství potravy, ale i velikosti, která je už nebezpečná. Krabi, kteří se na začátku začínají objevovat, jsou ještě docela malí, i když i z nich jde strach, ale co teprve ve chvíli, kdy vyrostou na velikost, která je neúnosná?

 Nehrají tam jen krabi.

Snímek „Island Claws“ je béčko jak vyšité a je docela škoda, že té akce s kraby je zde docela málo. Přece jen je vidět, že na víc nebyly finanční prostředky. I tak se ale tvůrci snažili, aby zde nějaká konfrontace s kraby byla a docela jim to v rámci možností vyšlo. Jasně, není to epické, je to takové malé, ale pokud vám nízkorozpočtové pojetí nevadí, nebudete vyloženě zklamáni.

 Na kraby to chce výzbroj.

„Island Claws“ je takový příjemně brakový snímek, který zapadl, asi celkem zaslouženě, ale pro fanoušky brakového hororu je to film, který je může příjemně potěšit, pokud přijmou horší kvalitu obrazu a celkově jednodušší pojetí. Jestli ale chcete vraždící kraby, dostanete vraždící kraby. A možná se na tahle jinak celkem roztomilá zvířátka začnete dívat jinak. Ne, jasně, z jejich klepet jde strach vždy.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář