Itsy Bitsy (2019)

50%
Jeden malý pavouček...

Itsy Bitsy

USA, 2019, 94 minut

 

Režie: Micah Gallo

Scénář: Jason Alvino, Bryan Dick a Micah Gallo

Hrají:

Bruce Davison (Walter Clark)

Elizabeth Roberts (Kara Spencer)

Denise Crosby (Jane Dunne)

Arman Darbo (Jesse Spencer)

 

„The itsy bitsy spider climbed up the waterspout,“ zpívá se v jedné dětské britské písničce a je celkem jasné, že to „Itsy Bitsy“ v názvu filmu je vzato právě z téhle říkanky. A vzhledem k tomu, že za „Itsy Bitsy“ následuje „Spider“, je asi celkem jasné, o čem bude horor, který se „Itsy Bitsy“ jmenuje. Ano, pokud máte arachnofobii, tak tenhle americký film není určen pro vás.

Budeme se bát...

Aby toho nebylo málo, tedy nešlo jen o pavouky, tak tu máme příběh, který se zaměřuje i na jednu celkem nefunkční „rodinu“ – v uvozovkách proto, že tu je i člověk, který do rodiny přímo nepatří. Kara (Elizabeth Robert) je zdravotní sestra a pečovatelka, která má dvě relativně malé děti. Stěhuje se na maloměsto, aby žila v blízkosti Waltera (Bruce Davison), který potřebuje pomoc – trpí roztroušenou sklerózou.

Ale pššš...

Všechno by šlo asi celkem dobře, kromě nějakých traumat z minulosti, zlobivých dětí, problémového starce a tak podobně, pokud by Kařin synek Jesse (Arman Darbo) nenašel ve věcech starého muže jeden zajímavý předmět. Jedná se o starodávný artefakt a Jesse ho probudí k životu. Do jejich blízkosti se tak dostává velmi staré osminohé zlo, které chce své oběti.

Tuhle pavučinu vidět, tak se zblázním.

Snímek „Itsy Bitsy“ celkem jasně staví na tom, že tu budou pavouci a pavučiny. A jsou tu a hned první záběry jsou přesně takové, které vidět nechcete, z kterých vás celkem zaručeně bude mrazit. Obrovský pavouk pod dětskou postýlkou, t prostě není něco, co byste chtěli vidět. V tomhle horor útočí na základní lidské strachy a docela se mu daří je zasáhnout přímo do černého.

To bude pořádný pavouk.

Americký snímek „Itsy Bitsy“ po stránce dějové nemá moc čím překvapit. Popravdě jsem si říkal, že by možná bylo lepší, kdyby to byl díl seriálu jako „Supernatural“, kde by byl děj více nahuštěný, méně roztahaný a bylo by to údernější, s lepší atmosférou. Ale díky tomu, že jsou pavouci velmi dobře provedeni, je tohle něco, co i přesto dobře funguje. Tohle je horor, který se dá sledovat. Pokud tedy netrpíte chorobným strachem z pavouků.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (zvířata)


Přidat komentář