Jezero 2 (2007)

5%
Jedno z nejhorších pokračování, jaké jsem kdy viděl. Opravdu hrozné.

Jezero 2

Lake Placid 2

USA, 2007, 88 minut

 

Režie: David Flores

Scénář: Todd Hurvitz a Howie Miller podle původního konceptu Davida E. Kelleyho

Hrají:

John Schneider (Šerif James Riley)

Sarah Lafleur (Emily Warner)

Sam McMurray (Jack Struthers)

Chad Michael Collins (Scott Riley)

 

Když jsem zjistil, že snímek „Jezero“, v originále „Lake Placid“ má rovnou tři pokračování, říkal jsem si, jak je to vůbec možné. Poté, co jsem zhlédnul druhý snímek, se ta otázka vlastně vůbec nezměnila, spíš nesmyslnost tak rozsáhlé série nabrala ještě na intenzitě, protože tohle je rozhodně jeden z nejhorších druhých dílů v podstatě napříč celým hororovým spektrem. A to ani nebyl první film nějaký vyložený zázrak.

Víc hlav, víc jídla.

„Jezero 2“ je televizním filmem, který byl natočen celý osm let po prvním filmu, což samo o sobě o něčem svědčí. Ale „Jezero“ byla v první řadě taková vtipná jednohubka. „Jezero 2“ se na tohle pokusilo navázat tím, že zde nebudou v podstatě žádní známí herci, nebude zde žádný vtip a budou zde neskutečně špatné efekty, což je v porovnání s trikově velmi kvalitní jedničkou zásadní nedostatek. A tak jediné, co vám dá tenhle snímek navíc, je počet krokodýlů.

Vůbec to nevypadá jako vyrenderovaný trik.

Kdybych měl popisovat příběh druhého filmu, v podstatě budu jen opakovat to, co se dělo ve snímku prvním. Dojde k tomu, že z člunu je do vody stažen člověk, nikdo neví, co ho stáhlo. Rychle zjišťují, že to bylo něco hodně děsivého, objevuje se „vtipný“ chlápek od televize (toho jste mohli vidět v „Přátelích“), který se spolu s chrabrým a udatným šerifem a ne až tak moc krásnou ženou vydají na lov velkého množství kabelkového materiálu.

Jojo, zatím je to ještě sranda.

Děj se nezměnil. Změnila se kvalita publikovaného materiálu, která je skutečně úděsná. Tady si nikdo nelámal hlavu s tím, že to bude nejen béčko, ale skutečný šmejd. Parta filmových tvůrců ale zrovna neměla co na práci, a tak si řekla, že splaší nějaké ty dva milióny a natočí levněji a hůře to, co už bylo jednou natočeno, ale nejspíš se na to zapomnělo. A aby to nebylo úplně stejné, vymizí z pokračování jakýkoli vtip.

To není hezká smrt.

„Jezero 2“ je jeden z těch naprosto zbytečných filmů, něco, co stojí 2 milióny a má zaplácat ani ne hodinu a půl v televizi, aby tam neběželo jen zrnění nebo reklamy. Tohle je podle mě hodně špatná investice, ale budiž. Oni si to vybrali. Série by podle měla mít v jednotlivých dílech společného víc než jen krokodýly, ale on ani třetí díl nepřinese nic nového. Kdyby se ty peníze raději vložily do něčeho, co má alespoň trochu smysl.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata, komedie)


Přidat komentář