Jezero 3 (2010)

5%
"Jezero 3" je jen další mizerné pokračování v této sérii.

Jezero 3

Lake Placid 3

USA, 2010, 93 minut

 

Režie: Griff Furst

Scénář: David Reed

Hrají:

Colin Ferguson (Nathan Bickerman)

Yancy Butler (Reba)

Kirsty Mitchell (Susan Bickerman)

Kacey Barnfield (Ellie)

 

Došlo i na třetí díl a asi nijak moc nepřekvapí, že se opět jedná o film v televizní produkci. Překvapivě to není o nic horší, alespoň co se vizuálních kvalit předchozího filmu týká, protože je zde stejný problém jako v roce 2007. Trikově se jedná o nekvalitní kus, který stojí na scénáři, jenž je pouze odvarem toho, co se objevilo ve snímku „Jezero“ z roku 1999. V tomto směru není třetí díl nijak velkým překvapením, protože i zde je scénář stejný, jen ubyla postava člověka od televize.

Není to tak příjemné, jak to vypadá.

Už od začátku je jasné, že jste se vrátili do stejných vod, i když na první pohled je zřejmé, že se starými postavami se již nesetkáte. Jsou tu zase nové, ale příběh se posunul trochu dál, kdy už nemá krokodýly kdo krmit, a tak o nich nikdo už nějakou dobu neslyšel. Jenže je tu jeden chlapec, který se trochu nudí a který v jezeře nějaká ta mláďata objeví. A tak se rychle někdo, kdo se o krokodýly postará, najde. Je to hodně křečovité, ale to ještě není nic proti tomu, co následuje.

Ještě jednu věc jsem chtěl!

Film „Jezero 3“ je v podstatě jen o tom, jak dostat co nejvíce lidí k jezeru, aby se mohli obří plazi nakrmit. To se celkem úspěšně daří, protože je zde onen chlapec, co je krmí, jeho chůva a rodiče, jeden nevěřící šerif, čtveřice, co se chce pod zamračeným nebem opálit, a navíc ještě jedna skupina lidí na lovu, i když její záměry jsou minimálně zvláštní. Tedy záměry toho, kdo si skupinu najal. Ono se ale všechno vysvětlí. Zas tak komplikované to není. Vlastně vůbec. Příběh se tak z hlediska logiky zmítá v dalších křečích podivnosti.

Jestli si myslíte, že tohle se nedá přežít, tak se dívejte.

Křeč je asi nejvhodnější popsání toho, co se v sérii od druhého dílu děje. Tam, kde jsem dal druhému dílu 5 %, tak tam nemůžu jinak a musí jít minimálně na stejnou hodnotu i s třetím dílem. Skoro jsem přemýšlel o 0 %, ale ty si pořád šetřím na opravdu hrozné filmy, a tenhle ještě tak strašný nebyl, jen mu k tomu moc nechybělo. Jakákoli logika chování postav zde vzala za své jen proto, aby měl film ten nejhorší možný efekt. Tohle už si opravdu nezaslouží ani tu hodinu a půl času, kterou byste tomu měli věnovat.

Ne každý šerif na to má.

„Jezero 3“ je zabíjením celé série, pokračováním druhého dílu, který se o to zasloužil měrou vrchovatou. Není zde nic, co by mělo diváka zaujmout – nejsou zde zajímavé postavy, není zde dobrá zápletka, nejsou zde ani triky, které by stály za to, aby se na ně někdo vůbec podíval. Ti krokodýli celou dobu vypadají, že se vznášejí ve vzduchu. A to, že tu nějaká holka ukáže prsa, to je opravdu málo na to, aby se na snímek dalo koukat. Zase přeprat krokodýla hasičákem, to je taky věc...

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata)


Přidat komentář