Jízda do pekel 3 (2014)

50%
Potřetí a vlastně docela dobré.

Jízda do pekel 3

Joy Ride 3: Road Kill

USA, 2014, 95 minut

 

Režie: Declan O'Brien

Scénář: Declan O'Brien

Hrají:

Ken Kirzinger (Rusty Nail)

Jesse Hutch (Jordan Wells)

Benjamin Hollingsworth (Mickey Cole)

Gianpaolo Venuta (Austin Moore)

 

Potřetí a v podstatě to samé, ale buď už jsem si na to zvykl, anebo skutečně nevím. Na druhou stranu je pravda, že tady už není snaha navazovat na něco takového jako „Duel“, žádná podobně tísnivá atmosféra zde není. Stejně tak zde ale nejsou až tak otravní hrdinové jako v předchozím dílu, i když k tomu rozhodně nemají daleko a někteří z nich by si zasloužili smrt podobnou jako postavy na začátku.

Další, kdo to schytá?

Snímek „Jízda do pekel 3“ má docela dobrou úvodní scénu, kde nejprve sledujeme, jak si fetka se svým přítelem, podle všeho mužem podobného ražení, užívají v posteli – to jako že šukají – a následně se jim vymstí, že se dostali do kontaktu s řidičem kamionu. No jasně, samozřejmě, že ten tu chybět nebude a uvidíme z něj zase až trochu moc, ale však je to jedno, pořád je to archetyp vraha na silnici.

To pil krev?

Úvodní scéna ukazuje především na jednu skutečnost – snímek „Jízda do pekel 3“ se toho nebojí a prostě si jede v poměrně drsných kolejích. Je to krvavé, je to hnusné, a nebudu lhát, díky tomuhle se mi to prostě zalíbilo. Násilně přehnaná zábava pro ty, kdo mají rádi gore v hororech a nechtějí se zatěžovat nějakým moc velkým přemýšlením. A toho se vám dostane vrchovatě.

Zmůže něco policie?

Takže do filmu „Jízda do pekel 3“ nasedněte jednoduše proto, že nechcete nic jiného než se bavit tím, jak to někoho přejede, jak ho to rozseká a jak jsou všude kousky masa, jak je to jednoduché, nenáročné a místy i celkem nablblé. Takový film „Jízda do pekel 3“ prostě je. A pokud vám to stačí, budete se docela dobře bavit a ani chvilku se nebudete nudit. I to je fajn, ne?

Auto v pozadí je důležité.

Americký snímek „Jízda do pekel 3“ nepřináší nijak skvělé nápady z hlediska děje, je to přímočaré, je to jednoduché, je to někdy až moc jednoduché. Ale na nic si nehraje. To je na něm docela fajn. Má to být akční béčko, které má přesah do hororu tím, že je tu maniakální vrah. A to se povedlo. Krev zde teče, těla jsou na kusy a vypadá to hnusně uvěřitelně. Takže fajn.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář