Jonah Lives (2015)

20%
Jonah žije, ale popravdě, moc by vás to zajímat nemuselo.

Jonah Lives

USA, 2015, 94 minut

 

Režie: Luis Carvalho

Scénář: Luis Carvalho

Hrají:

Brinke Stevens (Zora)

Jocelyn Padilla (Barbara)

Ryan Boudreau (Francis)

Nicole Lasala (Lydia)

 

Název amerického hororu „Jonah Lives“ je tak trochu všeříkající. Když už je v hororu uvedeno, že Jonah žije, pravděpodobně byl mrtvý, ale vrátil se. A to je vlastně celá zápletka snímku, který si a nic moc nehraje a nijak se nebojí říct, že prostě nebyly finanční prostředky na něco lepšího. Bohužel to může vést k tomu, že vás snímek hodně rychle odradí od sledování.

Trocha tmy.

Hodně rychle proto, že zhruba první třetina filmu „Jonah Lives“ je velmi nezáživná. Neděje se zde nic, co byste už neviděli, co byste nečekali. Prostě skupina mladých lidí, která má něco jako party, nudí se, a tak je nenapadne nic lepšího než odněkud vytáhnout ouija desku. Na tu už jsem velmi alergický, takže snímek tímhle získává rovnou body dolů. To by někdo nemohl být trochu originální?

Trocha emocí.

Ale fajn, je ouija deska a k tomu jeden skeptik, který ani hrát nechce, protože to celé je pitomost. Nějakou stupidní úvahou se mladí dostanou k tomu, že by bylo cool prostřednictvím desky zkusit vyvolat Jonaha, který je mrtvý. A tak ho vzývají. A potom se jako diví, když se Jonah opravdu ukáže a jde mu o to, aby i ostatní byli stejně mrtvý, jako byl mrtvý on.

Pořádná dávka krve.

A tak mladým nezbývá nic jiného, než se pokusit nemrtvého Jonaha přemoct a nějakým způsobem přežít. Sledujeme ale zabíjení, které je bez nápadu, které je mnohdy mimo záběr, aby to bylo jednodušší natočit, a také proto, že je stejně každému jasné, co se mimo kameru děje, protože se tam neděje nic nečekaného. Snímek „Jonah Lives“ se prostě nesnaží ničím okouzlit.

A jedna maska.

Americký horor „Jonah Lives“ je standardní ukázkou špatné nezávislé produkce. Podobných filmů za rok vyjde několik desítek, a pokud se vám stane, ž se mu vyhnete, nebudete toho litovat. Jestli se do kontaktu s filmem dostanete, nějakou výraznou újmu nejspíš mít nebudete, ale ani skvělý zážitek se nedostaví. Film protrpíte anebo si ho pustíte jen jako kulisu k jiné práci.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (zombie, béčka, vrazi)


Přidat komentář