Jurassic Prey (2015)

Takové dinosaury raději ne.

Jurassic Prey

USA, 2015, 87 minut

 

Režie: Mark Polonia

Scénář: John Oak Dalton

Hrají:

Houston Baker (Hellman)

James Carolus (Ed)

Todd Carpenter (Forest)

Bob Dennis (Sparks)

 

Jakmile se v názvu filmu objeví slovo „jurský“, nebo tedy ono anglické „Jurassic“, zpozorním. Je to hlavně proto, že už mě od dětství provází láska k dinosaurům, která stále trvá a okouzlení obrovskými ještěry bude u mě patrné asi až nadosmrti. Bohužel v mnoha případech – většinou, pokud se nejedná o finančně náročnou produkci – odcházím od filmu zklamaný. Ale pak přišel snímek „Jurassic Prey“ a dimenze zklamání dostala naprosto nový význam.

 Co asi vidí v dinosauřím filmu?

Ani se mi k tomuhle filmu nechce nic psát, chce se mi jen křičet. Ano, opravdu je to tak strašné. Tohle je snímek, kde na začátku máte náznak něčeho, co by skutečně mohlo vypadat jako film s dinosaury, navíc jsou zde použity i klasické efekty. Jenže takového typu, kdy budete uvažovat o tom, jestli tohle nebylo točeno na dětském hřišti s plyšovými dinosaury. No, a možná že ano.

 Podaná ruka se neodmítá.

Příběh se točí kolem skupiny hajzlíků, kteří něco málo ukradli a kteří chtějí svoje peníze v klidu dostat do bezpečí. Během toho „zajmou“ mladou ženu, která jim dělá řidiče a pak se s nimi snaží taky trochu vyjebat. No, jenže do toho všeho tu jsou dinosauři. Jsou animovaní, jsou to kostýmy, jsou to loutky, nebo co, a je to jedno, protože to je takový příšerný guláš a zaplácávání scén, že by z toho jeden blil.

 Hnusní dinosauři poprvé.

Já vím, že to je sakra levná produkce, ale do prdele, 20 let – a vlastně už více – po natočení „Jurského parku“ jsou na světě filmy, které jsou kvalitou triků na úrovni, jež nedosahuje ani standardů tvorby z počátku historie filmu. To je až neskutečné, jak hluboko jsou ochotni někteří filmaři klesnout jenom proto, aby si nějaký film natočili. Tohle je ta nejhrubší ukázka toho, co prostě film není. Jen proto, že to má skoro hodinu a půl stopáže to ještě nesplňuje samotnou podstatu filmu. Nebo by alespoň nemělo.

 Hnusní dinosauři podruhé.

„Jurassic Prey“ je ukázka té největší fušeřiny, kterou je sice možné brát jako amatérský film, ale i v takovém případě je to nebetyčná – s prominutím – sračka, která nemá absolutně žádný vkus a byla natočena čistě jen proto, aby se pár nudných ksichtů ukázalo před kamerou. Člověk se až skoro diví, že je v závěrečných titulcích tolik jmen, protože jen jména herců a jednoho člověka za kamerou by na tohle všechno byla dostačující...

 

Hodnocení: 0 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář