KILD TV (2016)

20%
Malá televizní stanice zaměřená na horor bude nejspíš tuhle noc vyvražděna.

KILD TV

USA, 2016, 87 minut

 

Režie: William Collins

Scénář: Channing Whitaker

Hrají:

D. C. Douglas (Milton Web / Dr. Perseco)

Astrea Campbell-Cobb (Adel)

Heather Williams (Geneva)

Grace Johnston (Dana)

 

Nějakými skvělými nápady zrovna snímek „KILD TV“ neoplývá. Není tu ani moc dobrých nápadů a je otázkou, jestli tu jsou vůbec nějaké nápady. Ale dobře, někdo musel příběh o tom, co se stane v jedné místní televizní stanici, vymyslet a pokusit se ho dát dohromady. Ani scenárista Channing Whitaker, ani režisér William Collins ovšem moc velký talent nepředvedli.

To bude napínavé...

Jsme tedy v lokální televizní stanici, která pro místní občany, ať už chtějí, nebo nechtějí, vysílá obsah, který je hororového charakteru, což v podstatě znamená blbé scénky a hodně krve. Je otázkou, kdo se na to dívá, ale někdo asi ano, i když program opravdu nenabízí nic moc zábavného nebo zajímavého. Ale možná mám prostě jen jiný vkus. Kdyby tam ale radši pouštěli Elvíru, bylo by to lepší.

Nebo spíš hnusárna.

Jenže k hororu nemá dojít jen na televizní obrazovce, má k němu dojít i přímo na place. Skoro to vypadá, že se tým téhle malé televize stává obětí nějakého tajemného vraha, který se pokusí zabít snad každého, kdo se v budově nachází. Je docela zajímavé, koho všeho si televize dokáže platit, ale asi si na sebe fakt vydělá. Nejspíš z reklamy. Sponzoři jsou podle všeho ochotní.

Že by hezká hudba?

A to, co sledují diváci normálně na obrazovkách, to mi sledujeme teď v zákulisí televizní stanice. A je to stejně špatné, stejně nudné. Aby pak sem tam přišel nějaký ten docela dobrý trik, kterým se snímek lehce blýskne. To je na něm pozitivní. A pak to jen zapadne do přehnané, rádoby zábavné šedi, která je teda víc než jen dostatečně potřísněna krví. Lidskou krví...

Ten chlap je divný...

Americký snímek „KILD TV“ je ukázkou amatérské filmařiny, která nemá divákovi moc co nabídnout. Je to něco, co si snaží z hororu trochu dělat srandu, ale vyznívá to spíše směšně, jako nějaká hodně špatná groteska. Není na tom nic, co by mělo diváka skutečně zaujmout, až na těch pár celkem solidních triků s krví. Ani to ale není prvek, který pozvedává film „KILD TV“ do jakýchkoli výšin.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář