Killing Ground (2016)

60%
V australské divočině přežije jen málokdo.

Killing Ground

Killing Ground

Austrálie, 2016, 88 minut

 

Režie: Damien Power

Scénář: Damien Power

Hrají:

Aaron Pedersen (Scotty 'German' Shepard)

Ian Meadows (Ian Smith)

Harriet Dyer (Samantha Shaw)

Aaron Glenane (Tood 'Chook' Fowler)

 

Snímek „Killing Ground“ není nějak extra objevný. V tom, co znázorňuje, je poměrně neoriginální, ale vlastně to vůbec nevadí, protože „Killing Ground“ je prostě přesně to, co od podobného filmu očekáváte. Chcete násilí, očekáváte, že zde budou lidé umírat, a celou dobu si chcete držet naději, že to vlastně dobře dopadne, tedy alespoň pro někoho, což není nutnost. Přesně to dostanete.

Strach je bude provázet.

Snímek „Killing Ground“ je trochu torture porn, je to trochu hixploitation a je to i survival. Survival pak především proto, že zde důležitou roli hraje australská příroda, kde se děj odehrává, divočina, která se sama jeví smrtící, a co teprve ve chvíli, kdy v ní žije ta bestie ze všech největší. Ano, samozřejmě mluvím o člověku, který je v tomhle případě tím nejhorším, co v divočině potkáte.

Když je v tom i dítě, je to pořádný nervák.

„Killing Ground“ se lehce podobá snímku „Prodloužený víkend“, ale ta podobnost je skutečně dána jen tím, kde se děj odehrává. Tady to není příroda, která ničí, i když by asi mohla, tady je to člověk, který se postará o to, že i ty krásné kouty naší planety Země, jsou smrtící. A v tomhle případě opravdu jsou. A skoro se chce říct, že čím míň lidí postavy potkají, tím hůře pro ně.

Mušku nemá špatnou.

Příběh se odehrává v národním parku, kam si jezdí lidé odpočinout. Je tu klid, není tu moc další lidí. Jenže tentokrát narazí na opuštěné auto a tábořiště, kde očividně někdo byl, ale už není. Nevypadá to ale, že by jen tak někam odešli. Že by za tím bylo něco víc? A pak už jen stačí potkat ty špatné lidi a zjistit, že klid na téhle dovolené skutečně nenajdou. Jejich osud opravdu není pěkný.

Netrpí sama.

Jasně, snímek „Killing Ground“ by klidně mohl být ještě o něco drsnější, ale i tak si myslím, že to, co nám bylo prezentováno, bylo docela dost. Záporáci jsou přesně tak odporní, jak byste si přáli, osud jednotlivých postav není pěkný, ale s tím se muselo počítat. Jak říkám, na filmu není nic extra originálního, ale v tomhle případě to vůbec nevadí, protože dostanete, co chcete, a je to dobré.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (mučení, survival)


Přidat komentář