Kingdom: 1. sezóna

80%
Korejci vám ukáží, jak umí být zombie seriál originální.

Kingdom: 1. sezóna

6 dílů, 2019

 

Tvůrce: Kim Eun-hee

Hlavní postavy:

Ji-Hoon Ju (Korunní princ Lee Chang)

Doona Bae (Seo Bi)

Hye-Jun Kim (Královna Consort Cho)

 

A máme tu další seriál, který se chce svést na oblibě zombie žánru. Nebo tohle by se aspoň chtělo říct při pohledu na to, že tu existuje něco, co se v češtině dokonce jmenuje „Království zombie“. No, nebudu lhát, docela mě to nalákalo, protože mám zombie prostě rád, ale sám jsem si říkal, budou tvůrci schopní přijít s něčím, co ještě dovede diváky zaujmout? Spousta lidí si totiž myslí, že tenhle žánr je vyčerpaný.

Hezká kompozice.

Já si to nemyslím. A pak jsem zjistil, že tohle je seriál, který byl natočen v Jižní Koreji. A ke všemu to není seriál ze současnosti, ale je to historické drama! To už jsem si říkal, že by to mohlo být celkem zajímavé. A ono to zajímavé je. Možná si řeknete, že je to klasika, kdy se prostě zombie žánr převedl do minulosti korejského království, ale tak jednoduché to rozhodně není.

Tohle taky.

Jsme tedy v Jižní Koreji někdy na přelomu 16. a 17. století v době, kdy došlo k japonské invazi. Král umírá, podle všeho, ale je tu následovník, který se chce přihlásit o svoje slovo. S tím tak úplně nesouhlasí královna, která by ráda zůstala u moci. A má k tomu určité důvody. A také má možnost, jak se o prince postarat. Vypadá to totiž, že se zemí začíná šířit jakási nemoc.

Stará přišla domů.

Právě princ Lee Chang se má téhle nemoci postavit. Ne že by byl princ nějaký virolog začátečník, ale jde o to, že nemoc způsobuje, že mrtví vstávají ze svých hrobů. A princ je postaven do první linie, kdy se má s touto hrozbou vypořádat. Vypadá to, že stačí bojovat s nemrtvými v noci, protože jejich aktivita za dne je nulová. A tak by tu snad mohla být možnost, jak tuhle hrozbu přemoct.

Utíkej jako ďábel!

První sezóna seriálu „Kingdom“ sice začíná jako klasický zombie survival, jenom v historických kulisách, ale mnohem více se do toho promítnou prvky historického dramatu, kdy zde nechybí intriky. Tomu je přizpůsoben i samotný zombie žánr, kdy právě skutečnost, že někdo je nemrtvý, je využívána k tomu, aby byli určití lidé posunuti tam, kde je jiní chtějí mít. Originální a chytrý historický zombie horor.

 

Hodnocení: 80 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář