Komedie plná hrůz (1963)

70%
Vincent Price, Peter Lorre, Boris Karloff a Basil Rathbone. Tahle čtveřice nemůže zklamat.

Komedie plná hrůz

The Comedy of Terrors

USA, 1963, 84 minut

 

Režie: Jacques Tourneur

Scénář: Richard Matheson

Hrají:

Vincent Price (Waldo Trumbull)

Peter Lorre (Felix Gillie)

Boris Karloff (Amos Hinchley)

Joyce Jameson (Amaryllis Trumbull)

 

Já mám prostě rád staré legendární herce, kteří se proslavili právě v hororovém žánru. Snímek „Komedie plná hrůz“ mě v tomhle směru skutečně potěšil, protože se v něm prezentovalo hned několik legendárních herců, kteří se proslavili, a pro mě jejich hvězda nadále svítí. Navíc se všichni sešli ve filmu, který je hororovou komedií, a to komedií celkem povedenou, u které se nebudete asi válet smíchy, ale pobavit vás dovede.

 To jsou výrazy k nezaplacení.

V hlavní roli je Waldo Trumbull (Vincent Price), který je pokračovatelem v tradici hrobnictví, kterou založil jeho tchán, jenž vybudoval prosperující podnik. Tchánem není nikdo menší než Boris Karloff, který hraje starého muže, jenž se zdá celou dobu hodně mimo. A popravdě, jeho pojetí je zábavné, i když je dobře, že není v až tolika scénách. Nijak to jeho osobnost ale nedegraduje, naopak.

 Karloff už není tak démonický.

Hned na začátku spolu s Waldem sledujeme i Felixe Gillieho, kterého ztvárnil Peter Lorre, jenž opět hraje takového roztomilého troubu, ale není Pricem nijak upozaděn. Jako jeho věrný zaměstnanec, který je zamilovaný do Waldovy ženy a není schopný díky svému přízvuku říct správně jméno svého zaměstnavatele, je velmi zábavný a je Priceovi naprosto rovnocenným partnerem.

 Rodinka není dvakrát šťastná.

Kromě těchto tří legend se zde objevuje ještě Basil Rathbone, který se proslavil jako Sherlock Holmes. Ve filmu „Komedie plná hrůz“ hraje muže, který by měl umřít, aby na tom Waldo vydělal a dostal se z finančních problémů. Jenže ono se mu nějak moc umírat nechce. Kromě toho se zde ještě objeví Joe E. Brown, kterého budete znát jako Osgooda Fieldinga III z „Někdo to rád horké“. Obě role patří k jeho posledním.

 Čtyři legendy.

Všichni tihle muži a k nim ještě nějaké ženy se postarali o to, aby vznikla hororová taškařice, která přece jen není tak děsivá, jak by si člověk přál, ale jsou zde scény, které jsou zábavné a celé je to natočené v duchu shakespearovské komedie, bohužel bez až tak památných textů. Jaques Tourneur ale ukázal, že je mu žánr skutečně vlastní, ale že je do něj schopen přidat koření, které učiní film jedinečným, vícežánrovým a zajímavým.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (komedie)


Přidat komentář