Lavalantula (2015)

80%
SyFy jede a na "Sharknado" navazuje další béčkovou monster peckou.

Lavalantula

USA, 2015, 81 minut

 

Režie: Mike Mendez

Scénář: Neil Elman a Ashley O'Neil

Hrají:

Steve Guttenberg (Colton West)

Nia Peeples (Olivia West)

Patrick Renna (Chris)

Michael Winslow (Marty)

 

Zase jeden z těch filmů, u kterých jsem si hned řekl, že tohle je něco, co prostě musím vidět. SyFy TV vysílá do světa celkem zajímavé monster snímky a já na tahle béčka slyším. Očividně se televizní stanici osvědčilo, že do filmu vloží herce, kteří jsou známí, ale už trochu za zenitem, případně o nich nebylo dlouho slyšet. „Lavalantula“ se vydala stejnou cestou – hned čtyři role, z toho tři poměrně zásadní, dostali herci z první „Policejní akademie“.

 Trojka z Policejní akademie.

No jo, pro mě je tohle klasika a vidět Steva Guttenberga, Michaela Winslowa, Marion Ramsey a Leslie Easterbrook zase spolu, i když v naprosto odlišném snímku – humor je však zachován – to je prostě tahák. Co je ale ještě lepší, v SyFy si uvědomili, že naprosto debilní humor nestačí, ale že pomůže, když je nějaký ten vtip dobrý, když se herci nebojí a když je zde spousta pop kulturních narážek.

 Menší crossover.

Hlavní postavou je herec Colton West (Steve Guttenberg), který hraje v levných akčárnách. Nemá nejlepší den, protože za to, že na práci celkem kašle a hraje si na hvězdu, byl vyhozen z natáčení svého nejnovějšího kousku. Jeho den má však pokračovat ještě mnohem hůř – během cesty autem po dálnici vybuchne sopka a všude kolem se začínají objevovat obrovští pavouci, kteří mají podle všeho tělo plné lávy.

 Tahle se jen tak nezalekne.

Mně tenhle nápad zní prostě strašně cool a navíc je vidět, že tohle natáčel někdo, kdo má cit pro béčka a navíc si váží všech herců, které obsadil, a toho, co dokázali. Těch odkazů na „Policejní akademii“ je zde dost, Michael Winslow dostává adekvátní prostor k tomu, aby předvedl své hlasové mistrovství a celkově je z toho cítit radost. Navíc je to akční, jsou zde obrovští pavouci, co vás spálí na uhel, a skvělé finále, které i s těmi televizními triky vypadá, jak má.

 Lávový pavouk alias lavalantula.

Popravdě doufám, že podobných filmů bude SyFy TV natáčet ještě více, protože mě prostě baví. Tohle jsou béčka, která si ze sebe dělají srandu, která se neberou vážně, ale přitom jsou zábavná a je na nich vidět, že tvůrci, všichni, chtějí diváka pobavit. V mém případě se tohle povedlo, skvělá je i stopáž, která nedovoluje žádná hluchá místa. Prostě televizní monster béčko, jak má být.

 

Hodnocení: 80 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář