Le frisson des vampires (1971)

60%
A ještě jednou hororově erotický Jean Rollin.

Le frisson des vampires

Francie, 1971, 95 minut

 

Režie: Jean Rollin

Scénář: Monique Natan a Jean Rollin

Hrají:

Sandra Julien (Isa)

Jean-Marie Durand (Antoine)

Jacques Robiolles (Upír)

Michel Delahaye (Upír)

 

Snímek „Le frisson des vampires“, který možná bude srozumitelnější a známější pod mezinárodními distribučními názvy „Sex and the Vampirte“, „Thrill of the Vampires“ nebo „The Shiver of the Vampires“, je takovou relativně klasickou ukázkou tvorby Jeana Rollina, kde se opět spojuje erotika s hororem, kdy ale spíše umělecká erotika dostává více prostoru než horor.

Hezký obraz.

I když by se při sledování Rollinových filmů mohl zdát, že příběh je vlastně podružný, ani v tomhle případě nechybí a také ho zde najdete, i když na něm není nic extra překvapivého, opět vychází z Rollinovy snahy zachytit lesbicko-upírský horor. A to se mu podařilo hned několikrát, i když po pár filmech můžete mít pocit, že je to všechno trochu na jedno brdo. Ale omrzí se ženská krása někdy?

Taková komorní atmosféra.

O tom snímek je. O ženské kráse a nahotě. I když pravda, tentokrát dojde i na nahotu mužskou, a to relativně explicitní, samozřejmě za předpokladu, že za explicitní považujeme relativně přímý záběr na neztopořený mužský penis. Ale je fakt, že ve filmech se to pořád moc často nevidí. Je směšné, co všechno tabuizujeme, a to bez ohledu na to, jak přirozené to ve skutečnosti je.

Když se holky nudí...

Ženská nahota alespoň pokud je žena pořádně zarostlá, moc velké tabu není a v Rollinových filmech už vůbec ne. Popravdě ale nejkrásnější jsou ženy v jeho filmech ve chvíli, kdy na sobě mají něco průsvitného. S tím dokáže skvěle pracovat, tím vás dovede pořádně nabudit. Je jedno, jak často to použije, tohle prostě funguje, a to i v případě snímku „Le frisson des vampires“, kde se upírka pro sebe snaží získat novomanželku v místě, kde žena vyrůstala.

...tak si jdou hrát.

Francouzský snímek „Le frisson des vampires“ okouzlí svým pojetím erotiky, svým uměleckým přístupem, který je pro Jeana Rollina tradiční. Jasně, pokud to není váš první film, který od něj vidíte, je to trochu opakování, ale z mého pohledu se jeho filmy prostě neomrzí. Rád jsem se díval na jiné jeho filmy a okouzlil mě i snímek „Le frisson des vampires“, kde je navíc propojení s rockovou hudbou a trochu prvky hippie.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář