Live-In Fear (2016)

20%
Žít ve strachu prostě není příjemné. Ani ten film není příjemný... divácky.

Live-In Fear

USA, 2016, 80 minut

 

Režie: Brandon Scullion

Scénář: Brandon Scullion

Hrají:

Sarah Greyson (Becca)

Arielle Brachfeld (Mallory)

David Lautman (Seth)

Chris Dorman (Eric)

 

Americký snímek „Live-In Fear“ je na první pohled trochu nezajímavým hororem, který bude nejspíš hřešit na špatných hereckých výkonech. Když film sledujete, zjistíte, že tohle není jen něco, co vás trkne na první pohled, tohle je aspekt, který se s filmem „Live-In Fear“ vleče celou dobu a v podstatě až do konce zde nenajdete nic, co by tento kousek dělalo nějakým způsobem zajímavým.

Sami v kině...

Čtveřice přátel jede na horskou chatu. Už tohle je něco, co dovede někoho odradit, protože si řekne, že filmů s podobným začátkem už viděli docela dost. A pokud se necháte odradit, nebudu vám to mít ani moc za zlé, protože nenásleduje nic, co by bylo nějak objevné, co by do žánru chatových hororů přineslo něco naprosto nového. Prostě jde jen o to, jestli čtveřice přežije, či nikoli.

Asi předbíhal ve frontě.

A také jde o to, co vlastně je tím, před čím se bude čtveřice snažit ochránit, co je to zlo, které se v horách skrývá. Film „Live-In Fear“ chce být docela mysteriózní, ale nakonec se mu to příliš nedaří. Postavy chodí tam a zase zpátky, venku je sníh, vevnitř je relativně teplo. Jestli byste čekali, že „Live-In Fear“ bude nějakou gory jízdou, tak se budete muset spokojit jen s trochou krve na oblečení.

Jeden useklý obrázek.

Pokud byste si mysleli, že se hraje na odhalení, jste také na omylu. To minimálně moc nefunguje, některé scény dokonce vyznívají trochu komicky, i když to rozhodně nemohl být záměr tvůrců. Co trochu funguje, jsou scény, kdy se postavy chovají jinak, než by se od nich očekávalo. Najednou je to alespoň trochu vypjaté, protože k tomu většinou dochází v rámci konfrontace s jinou postavou.

A ještě jeden.

Americký horor „Live-In Fear“ se snaží děsit, i když na to neměl moc prostředků. A využívá k tomu celkem dobré nástroje – zvuk, především kakofonii, temnotu prostředí – ale ani v jednom případě tak není činěno způsobem, který by skutečně film posunul někam výše. Jedná se v konečném důsledku jen o podivnou mysteriózní hříčku, která má na závěr slabé vysvětlení.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové, survival)


Přidat komentář