Love of My Life (2013)

15%
Jeden z filmů, u kterých mě opravdu mrzí, že jsem jim ten čas věnoval.

Love of My Life

Austrálie, 2013, 96 minut

 

Režie: Michael Budd

Scénář: Liam Barrett

Hrají:

Peter O'Brien (Thomas)

Michael Budd (Reggie)

Bel Deliá (Nicole)

Diarmid Heidenreich (Julius)

 

Představte si situaci: Probudíte se na chirurgickém stole, jste připoutaní a nevíte, co se děje. Přijde za vámi člověk, který vypadá jako doktor a není schopen a vlastně ani ochoten vám dát jakékoli odpovědi. To rozhodně není stav, který by se vám zamlouval. Jste v nejistotě, v nevědomosti. Z toho by se dalo vytřískat docela silné drama. Hlavně i proto, že si s vámi váš „doktor“ chce hrát.

 Nezáviděníhodná pozice.

A pak si představte jinou situaci, pro vás trochu lepší: Tohle všechno sledujete. Jste jenom diváci. To je příjemnější. Nebo byste si to alespoň mysleli. Jenže tohle, co jsem popsal, to je pouze úvod filmu „Love of My Life“. A s úvody je to složité. Vymyslet zajímavý, efektní úvod popravdě není až tak komplikované. Problém je udržet sílu myšlenky a příběhu až do konce. Ne každému se to povede. No, popravdě, mám pocit, že je více těch, kterým se to nepovede.

 Taková jednotvárná póza.

Snímek „Love of My Life“ patří k těm, kde se to nepovedlo. Ale kde se to opravdu zle nepovedlo! Jak jsem naznačil, ten úvod není nudný. Tady je prostor pro strach, zděšení anebo alespoň pro nervozitu. Je nesmírně překvapivé, že se film tomu všemu vyhýbá. Máte šíleného doktora, který se na hlavním „hrdinovi“ mstí, ale přitom zde není jediný pořádně hrůzný moment, který by vás skutečně odrovnal.

 Konečně změnil pozici.

O čem tedy snímek je? Tak tohle je na tom další tragický prvek. Je o mluvení. Tohle je film, kde se pořád mluví, většina děje se vrací ve flashbacích a je zde minimum scén, které by bylo možné označit za skutečně akční, nebo ještě lépe dynamické. Film „Love of My Life“ má obrovský problém v tom, že se jedná o snímek statický. Je nehybný a přesně takový z něj bude mít divák pocit. Jako kdyby se nic nedělo. A ono se ani nic moc zajímavého skutečně neděje.

 Koupel vždycky zabere.

„Love of My Life“ je jeden z těch filmů, kterým se nevyplatí věnovat tu hodinu a půl, protože i ta je na ně moc dlouhá. Je to snímek, který vám opravdu moc nedá. Je to jediný fakt, na který se můžete spolehnout. Jsou zde postavy, které vám nic neřeknou, ale primárně to prostě není horor, protože se zde nic hororového neděje, a pokud náhodou, tak je to zabito neschopností pořádně rozvést scénu.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář