Mad in Italy (2011)

40%
Italský horor pořád ještě existuje.

Mad in Italy

Itálie, 2011, 90 minut

 

Režie: Paolo Fazzini

Scénář: Paolo Fazzini

Hrají:

Gianluca Testa            

Eleonora Bolla

Giovanni Maria Buzzatti

Andrea De Bruyn

 

Italové nám chtějí ukázat, že i v novém tisíciletí mají tvůrce, kteří se zaměřují na horor a kteří jsou schopni v tom hororu říct dost na to, aby zaujali nejen v rámci své země, ale i mimo její hranice. Bohužel si nemyslím, že „Mad in Italy“ je zrovna dobrou ukázkou toho, že italský horor má ještě co nabídnout. Snímku se musí nechat, že je trochu jiný, na druhou stranu může dost zklamat.

 Plakát fajn.

Snímek „Mad in Italy“ je něco mezi  slasherem a torture porn. Jednoduše se ale jedná o exploataci, jejímž smyslem je ukázat, co se nachází v člověku, jaké jsou jeho tkáně, apod. Ale je třeba připustit, že tenhle snímek toho má v sobě víc a neukazuje jen exploataci, ale třeba v první polovině jsou zde i scény, u kterých máte pocit, že by lépe seděly do čistě atmosférického hororu.

 Vypadá jako magor.

Italští tvůrci si uvědomili, že v současné době je horor docela vyčpělý, a tak je potřeba se pokusit přijít s něčím, co vody oživí. V tomhle případě to znamená používání prvků z různých subžánrů hororu, kdy v tomhle celkem jasně drsném filmu najdete právě i něco s větší atmosférou, co se sem na první pohled trochu nehodí, ale co může pro někoho tu klasiku trochu oživit.

 On asi bude magor.

Snímek jinak využívá celkem základní východisko, kdy se dívka dostane do rukou nebezpečných lidí. Není to ale dějově tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo, a snímek skutečně funguje jako něco, co se snaží říct trochu víc než normální slasher. Bohužel nemohu tvrdit, že se mu to skutečně povede, protože to nakonec stejně vede jen k té exploataci, která je relativně povedená.

 Ještě není mrtvá.

Snímek „Mad in Italy“ nemá příliš dobré herecké výkony, které filmy ještě o něco více shazují. Jinak by si možná sáhnul na ten průměr, ale takhle je to jen zvláštní hororový pokus, který se snaží bát trochu originální, ale ve své originalitě nedokáže tak zapůsobit, a to i skutečností, že je prostě moc levný. Je to na něm hodně vidět a zrovna v tomhle případě to ubližuje dost.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář