Mary (2019)

50%
Takhle to dopadne, když si na stará kolena rozhodnete koupit loď.

Mary

USA, 2019, 84 minut

 

Režie: Michael Goi

Scénář: Anthony Jaswinski

Hrají:

Gary Oldman (David)

Emily Mortimer (Sarah)

Manuel Garcia-Rulfo (Mike)

Stefanie (Scott Lindsey)

 

Nebudu až tak přísný jako jiní recenzenti, protože si myslím, že snímek „Mary“ je docela fajn, má zajímavou atmosféru a dá se sledovat hlavně proto, že hlavní herci umí hrát a odehrají i tuhle hororovou rutinu, která se po nich chce. I když pravda, Gary Oldman dostal tak málo prostoru, až je to skoro neuvěřitelné, a jeho chemie s Emily Mortimer moc nefunguje.

To ještě byli šťastní.

David (Gary Oldman) si koupí loď. Je to stará bárka a jeho manželka Sarah (Emily Mortimer) z toho není zrovna moc nadšená. On to udělal bez jejího vědomí, ale nakonec si to nějak vysvětlí a rozhodnou se, že budou provozovat takový menší byznys. On bude kapitán, budou někoho vozit, bude to sranda. Budou na moři, bude to krásné. Jsme ale v hororu, takže je tu nějaké „jenže“.

Ale na lodi bylo něco...

Ta loď není úplně normální lodí. Podle všeho je to loď, která za sebou má nějakou temnější minulost. Skoro jako kdyby to byla loď prokletá, kde už se ztratili nějací ti námořníci. Prý snad tu loď našli i bez posádky, prostě si jen tak plula. A nikde nikdo. Žádné známky toho, co se asi mohlo stát. Ale třeba jsou to jen pověry, třeba jsou to jen povídačky. Ale proč muži tak divně koukají na tu pannu na přídi?

Něco podivného...

Snímek „Mary“ není filmem nijak explicitním, je to film, kde je vidět, že se tvůrci zaměřili na atmosféru. Bohužel k tomu volili postupy, které nejsou v hororu nijak překvapivé, u všech scén budete dopředu tušit, jak dopadnou. Je to, jako kdyby se tvůrci učili z nějaké základní učebnice hororu. Což u Michaela Goie trochu překvapí, přece jen má za sebou zkušenosti s „American Horror Story“.

Překoná to David?

Americký snímek „Mary“ má hezké herecké obsazení, docela zajímavý tajemný příběh, ale trochu padá na tom, že se zde hodně hraje na efekt a pod ním toho moc není. Když se ale necháte ukonejšit tím efektem, máte před sebou celkem snesitelný hororový snímek, jemuž pomáhají právě profesionální herecké výkony. I přesto to není horor, který byste si dlouho pamatovali.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové, mysteriózní)


Přidat komentář