Medvědí msta (2010)

20%
I medvědi se mohou mstít, když jednoho z nich zabijete.

Medvědí msta

Bear

USA, 2010, 78 minut

 

Režie: Roel Reiné

Scénář: Roel Reiné a Ethan Wiley

Hrají:

Brendan Michael Coughlin (Nick)

Patrick Scott Lewis (Sam)

Katie Lowes (Christine)

Mary Alexandra Stiefvater (Liz)

 

V češtině se to sice jmenuje „Medvědí msta“, ale anglický název si vystačil s prostým „Bear“, tedy „Medvěd“. V podstatě i ten anglický název řekne všechno, co potřebujete. Tohle je skutečně jen o medvědovi. Když se na název podíváte a zjistíte, že je to horor, dojde vám, že tady půjde o medvěda, který se chce vrhnout na nějaké bezbranné lidičky. Anebo lidičky, kteří si to zaslouží.

 Že by zahlédla... medvěda?

Dva mladé páry jedou na dovolenou do národního parku, aby si zde užily kempování, trochu toho sexu, ale i romantiku, prostě klasika, kterou začíná spousta hororů. A stejně tak i zde se stane to, co čekáte – vypoví jim službu auto a všechno se začne srát. Třeba hned to, že po vypovězení auta se objeví medvěd, který je napadne. Ani mu nechtěli nic dělat, prostě se bránili. Jenže medvěd je mrtvý.

 Celé je to v noci.

Medvěd je mrtvý a jeho smečka to ví. A tak se objevuje další medvěd, který mladé napadne. Další, který je nebezpečný. Ale není sám. Je jich mnohem více. Medvědi útočí a karavan není dostatečně dobré místo k dlouhodobému přežití. Ale lidé se snaží, protože přece nechtějí umřít. Jenže medvědi jsou mnohem vynalézavější, než by se na první pohled zdálo. A chovají se skutečně jako mstitelé.

 No fakt, medvěd.

Tvůrci filmu moc dobře věděli, že nemají v ruce dost dobrý scénář na to, aby skutečně dovedli natočit strhující podívanou, kde budou medvědi v hlavní roli. Ne, museli do toho dát nějaká ta vztahová dramata, aby to získalo náboj. Nedařilo se, ve skutečnosti je z toho větší ptákovina, než byste čekali. Chování lidí i zvířat vyznívá naprosto nesmyslně a vás ani nebaví se na to koukat.

 Ani ve skupince nejsou v bezpečí.

„Medvědí msta“ je snímek, který zklamává v tom hlavním, co od něj očekáváte – dobré scény s medvědy a dobrý survival. Ve skutečnosti je to spíše lidské drama o tom, jak někdo provedl něco, co neměl, a medvědi jsou vlastně msta i za tohle. Ne, to skutečně nevyznívá jako něco, co by člověka bavilo sledovat. Není zde napětí, nejsou zde dobré záběry, je zde jen dlouhé čekání na nic.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (survival, zvířata)


Přidat komentář