Mega Shark vs. Mecha Shark (2014)

50%
Název mluví sám za sebe, což je v tomhle případě prostě krásné. Levné béčko, ale když vám tohle sedí, stačí to.

Mega Shark vs. Mecha Shark

USA, 2014, 85 minut

 

Režie: Emile Edwin Smith

Scénář: H. Perry Horton a Jose Prendes

Hrají:

Christopher Judge (Jack Turner)

Elisabeth Röhm (Rosie Gray)

Matt Lagan (Admirál Engleberg)

Hannah Levien (Sandy)

 

Nemůžu si pomoct, ale názvy jako „Mega Shark vs. Mecha Shark“ ve mně prostě vzbuzují očekávání. Já vím, že se pod tímhle bude skrývat snímek, který nestojí za pozornost, toho titulního souboje tam moc nebude a většinu budou vyplňovat záběry na lidi, malé reálie, malé prostory, ale stejně tak vím, že něco málo toho souboje se tam objeví a já se prostě těším na to, že tam něco takového alespoň chvíli bude. „Mega Shark vs. Mecha Shark“ je přesně takovým filmem.

Mecha versus mega.

Neočekávejte nic, protože nic velkého nedostanete. Tohle je naprosto klasický béčkový film, který vás potěší právě ujetostí celého nápadu, který, pravda, už v dnešní době není až tak podivný, ale také třeba tím, že se zde objevují herci, s nimiž se normálně nesetkáte, ale jež jste si někde oblíbili. „Žralokonádo“ je asi nejlepším příkladem. V případě filmu „Mega Shark vs. Mecha Shark“ se můžete těšit na Christophera Judge, kterého budete pravděpodobně znát jako Teal’ca ze seriálu „Hvězdná brána“.

To je pech...

Snímek „Mega Shark vs. Mecha Shark“ je klasickou variací na téma Megalodona, tedy obrovského žraloka. Ten do světových moří dostává hned na začátku, když se rozpadne ledovec, který je jeho vězením. Kdyby se zde použily ještě o trochu lepší triky, je velikost tohoto žraloka skutečně impozantní. Lidé, protože se s touhle bestií nesetkávají poprvé, jsou připraveni. Mají vytvořeného Mecha Sharka, tedy v podstatě robotickou verzi Megalodona, a je na čase, aby došlo k souboji.

Cos to říkal?

Kdyby ten film nebyl plný tolika zbytečných scén, kde se nic neděje, byla by to naprostá pecka, jenže té výplně je zde neskutečně mnoho a logicky tím film ztrácí jakékoli napětí a rozpadá se pod rukama. Studio Asylum mělo prostě jen snahu zabít další hodinu a půl něčím, co nemá moc velký smysl, ale co by sem tam mohlo být zábavné. A ono to je, jen je prostě škoda toho, že tak tři čtvrtě stopáže se nic, co by stála za pozornost, nepřihodí.

Že umím tohle udělat s pusou!

„Mega Shark vs. Mecha Shark“ jasně ukazuje, že šílené nápady jsou – a já jsem za to velmi rád – ale prostě na takové blázniviny chybí finanční prostředky, které by zajistily lepší trikové scény. Ty venkovní ale místy nevypadají až ta špatně a jsou ve skutečnosti více jak snesitelné. Hlavní postavy jsou přesně ty, kterým se budete spíše smát za to, co pronášejí za kraviny, ale to k tomu patří. Tohle je strašné televizní béčko a snad i proto se mi líbilo. Ve svém žánru to na ten průměr sem tam sáhne, tak trochu přimhouřím oči.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář