Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

25%
Dvě obrovská vodní monstra proti lidem, anebo proti sobě? Tohle musí být béčkový propadák. A také je.

Megažralok vs. obří chobotnice

Mega Shark vs Giant Octopuss

USA, 2009, 88 minut

 

Režie: Jack Perez

Scénář: Jack Perez

Hrají:

Deborah Gibson (Emma MacNeil)

Lorenzo Lamas (Allan Baxter)

Vic Chao (Seiji Shimada)

Jonathan Nation (Vince)

 

Lorenzo Lamas je pro českého diváka v podstatě béčková legenda a já ho tak také chápu. Jeho seriál „Odpadlík“ byl něco nového, i když dnes už si člověk uvědomuje, jak špatná produkce sem šla a že jsme museli trpět tím, že jsme si těžko mohli vybírat z něčeho jiného. Ale co si budeme povídat, tenkrát jsme takové seriály docela žrali. „Odpadlík“ se stal legendou a já se na něj už nikdy nepodívám, abych si nezkazil dojmy.

Vyvržená velryba.

Lamase jsem si teď ovšem mohl užít díky snímku „Megažralok vs. obří chobotnice“, což už je podle názvu kousek, který si na nic nebude hrát. Nemůžete čekat, že dostanete nějaký velký film se skvělými efekty a zajímavými hereckými výkony. Tohle je béčková, nebo spíš céčková produkce, a možná ještě o kus horší, která se vysílá na amerických sci-fi kanálech, respektive ty ji i natáčejí. Tuhle pecku má na svědomí společnost The Asylum, která se na podobné snímky zaměřuje.

V moři je něco velkého.

„Megažralok vs. obří chobotnice“ nám představuje jednoduchou zápletku. Ve vodě oceánů se objevuje něco, co dokáže sežrat i velrybu. Tohle není dobré. Co to asi bude? Co to znamená? Naštěstí na světě existují lidé, kteří vědí, jak zjistit pravdu. Vědci, kteří mají na první pohled tolik schopností jako dřevěná stolička, ale ukáže se, že opravdu jsou schopni najít zakopaného psa a objevit to, co ohrožuje i letadla ve vzduchu.

Jupí! Svítí to!

Nejen to, tihle vědci jsou tak schopní, že dokonce najdou způsob, jak se těch monster zbavit, respektive najít cestu, jak se s hrozbou vyrovnat. Sice u toho filosofují jako já na střední, ale budiž, ono to dává nějaký divný smysl. Když uznáte, že tohle je prostě jeden velký blábol, kde jde akorát o efekt a rádoby příběh, nakonec snesete i ty nejapné kecy a hloupé vtipy. A ten romantický příběh, to je opravdu jedno velké WOW...

Tohle je opravdu velký žralok.

Lorenzo Lamas je tu hvězdou v tom pravém béčkovém smyslu a pronáší věty, za které by se každý normální herec musel stydět ještě na smrtelné posteli. Je však bezprostřední a nějak to k tomu sedí. Ostatní jsou dost nejapní a věty, které se z nich sypou, jsou opravdu k neuvěření. Může se vám stát, že vás začnou bolet uši. Jinak je film doplněn klasickými špatnými efekty, ale není to až tak hrozné. Závěr je celkem zběsilý, a tak je dojem z finále trochu lepší než ze zbytku stopáže.

 

Hodnocení:  25 %

Vaše komentáře

ANONYM
No to je teda Megakravina !!!
ANONYM 06.01.2014 06:03:44 Reagovat Přidat nový komentář
Martin Štefko
Tak jsou lidé, co mají tyhle megakraviny rádi :-) Ale ano, je to hodně jednoduchý nápad v celkem špatném provedení.
Martin Štefko 06.01.2014 07:12:01 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata)


Číst komentáře