Most: 2. sezóna

85%
Druhá sezóna seriálu už mě dostala o dost víc.

Most: 2. sezóna

Bron/Broen

10 dílů, 2013

 

Hlavní postavy:

Sofia Helin (Saga Norén)

Rafael Pettersson (John)

Dag Malmberg (Hans)

Sarah Boberg (Lillian)

 

Druhá sezóna rozhodně nezklamala a bylo vidět, že si tvůrci dali záležet na tom, aby svoje diváky nenudili a aby dál pokračovali v tom, co jim jde nejlépe. Spojit silné a dobře napsané postavy s příběhem, který nebude nudit. I tentokrát budete mít pocit, že to jsou hlavně postavy, které hrají prim, ale i příběh je velmi silný a tentokrát skutečně nebudete mít pocit, že jste byli odhalením o něco ochuzeni.

 Tým v celé své kráse.

Je to i tím, že tentokrát není finále tak osobní. Tedy myslím finále případu, protože jinak je závěr série hodně osobní a tvůrci se rozhodli pro krok, k němuž by se hned tak někdo neodvážil. Na jednu stranu to obdivuji, na stranu druhou mě prostě mrzí, jak to dopadlo, protože tahle postava odejít neměla. Ale za odvahu i za to, že seriál kvalitně pokračuje dál i po takovém zvratu, musím před tvůrci smeknout.

 Další takový tým.

Příběh začíná dobře – objeví se nákladní loď – na to pojmenování pozor – kde je nalezeno několik lidí, kteří jsou vážně nemocní. Je to nemoc, která se v Dánsku ani Švédsku už normálně neobjevuje. Ale to je jenom začátek. Objevují se další podivná úmrtí, která jsou způsobena pravděpodobně nějakým ekoteroristou. A už je na našem týmu, aby zjistil, kdo to je a o co mu jde.

 Neznáte ho?

Tady je mimochodem finále sezóny takové otevřenější a nechává možnost pro další dění. Uvidíme, jestli se naplní. Jsou zde ale také dobré rozbroje v týmu vyšetřovatelů, kdy jedna z postav vám bude pořádně lézt na nervy. A nebude to nejspíš Saga, na kterou jste si už asi zvykli. Ale j to jen dobře, že tu jsou nové postavy, mají svoje opodstatnění a příběh díky tomu získává celkově pořádné grády.

 I smát se umí.

Druhá série mi přišla o něco lepší v tom smyslu, že už člověk postavy zná a že je docela zvědavý na to, jak se bude jejich osud dál vyvíjet. A popravdě i celkový příběh je docela dobrý a odhalení toho, kdo za všechno může, se mi líbilo něco více než u první série. Nutno ale říct, že už se mi nelíbí to, kam se dostalo finále, i když musím uznat, že to je docela pořádná rána. Skoro škoda, že seriál ještě dál pokračuje.

 

Hodnocení: 85 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář