Nazi Overlord (2018)

5%
Je to velká škoda, ale tohle je opravdu jen ztráta času.

Nazi Overlord

USA, 2018, 91 minut

 

Režie: Rob Pallatina

Scénář: Scotty Mullen

Hrají:

Tom Sizemore (Plukovník Forrester)

Dominique Swain (Dr. Eris)

Andrew Liberty (Kapitán Rogers)

Greg Furman (Poručík Haas)

 

Dávám 5 % prostě jen proto, že si myslím, že se na tomhle filmu dá najít alespoň to málo, aby si to nezasloužilo úplně nulové hodnocení. Ale skutečně je toho jen málo, protože „Nazi Overlord“ je velmi smutnou ukázkou toho, jaké filmy jsou v současné době také točeny. Mám rád béčka, ale tohle je už i něco mimo moji ligu, co naprosto kašle na kvalitu, příběh a tím i na diváka.

Asi zelený mozky.

Na první pohled – tedy při pohledu na název – je tak trochu jasné, že se snímek „Nazi Overlord“ inspiroval ve snímku „Overlord“, který měl přece jen trochu větší produkci a trochu více se o něm mluvilo. Ale tohle je celkem normální, že se kopíruje myšlenka pro béčkovou (céčkovou, déčkovou...) produkci a předělá se tak, aby to bylo co nejjednodušší. A takové to v případě „Nazi Overlord“ je.

Hezká scéna.

Máme tu Den D. to je ten den, kdy se USA rozhodla vylodit v Normandii. Den, kdy se druhá světová válka začala obracet ve prospěch těch, kdo nestáli za Hitlerem. Sledujeme jednotku, která se tohohle všeho zúčastnila, ale která měla zjistit, že samotné vylodění nejspíš nebylo to nejhorší, co je čekalo. Narazili totiž na nacistickou laboratoř, kde docházelo k velmi nepěkným experimentům.

Další zelené mozky.

Jasně, ten děj je jednoduchý, béčkový, ale dalo by se tam něco vymyslet. Tady je prostor pro monstra, šílené vědce. To všechno ve snímku „Nazi Overlord“ je, ale z nějakého důvodu je to podáno stylem, kdy e vám to všechno ukradené, protože zde nenarazíte na nic, co by vás skutečně bavilo. A to je zatraceně škoda, protože alespoň něco málo se z tohohle vykřesat dalo.

A jeden hodně zelený mozek.

Americký snímek „Nazi Overlord“ tak z hlediska natočení neměl v podstatě žádný smysl, protože se nenajde skoro nikdo, koho by tohle mohlo bavit. Není tu nic cool, co bych od béčkového filmu očekával, všechno je prostě nejjednodušší cestou. Najde se zde trocha gore, ale to je stejně převážně počítačovém nad čímž zapláče srdce toho, kdo miluje klasické triky. Snímek, který stojí za to přehlížet a nevidět.

 

Hodnocení: 5 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář