Neviditelné zlo (2006)

60%
Slasher z produkce WWE není tak špatný, jak by si mohl člověk myslet.

Neviditelné zlo

See No Evil

USA, 2006, 84 minut

 

Režie: Gregory Dark

Scénář: Dan Madigan

Hrají:

Glenn Jacobs (Jacob Goodnight)

Christina Vidal (Christine)

Michael J. Pagan (Tye)

Samantha Noble (Kira)

 

Pro fanouška wrestlingu, který si kdysi – ono už je to vážně docela dlouho – zamiloval Kana – tedy dokud měl na obličeji skvělou ďábelskou masku a k ní dlouhé vlasy – bylo celkem milým překvapením, když jsem zjistil, že je to právě Kane (neboli Glenn Jacobs), kdo si střihl hlavní roli v tomhle snímku z roku 2006. Když nemá Glenn Jacobs masku, sám o sobě vypadá docela děsivě. Jako nějaký vidlácký zabiják.

 V klidu, všechno bude dobrý.

Vidláckého, respektive pomalejšího – nikoli v pohybech, ale v myšlení – zabijáka také Kane hraje. Je to obrovský chlap, který má celkem specificky formovanou lebku, a tak se na tu roli prostě dokonale hodí. Skutečnost, že film produkovala i WWE (wrestlingová federace), mě trochu nahlodávala, jestli to nebude moc umírněné, ale nemusel jsem se bát. WWE nehraje akorát na to, aby se v jejích hororech objevily slečny, které ukážou byť jen jedinou bradavku. Gore tu ale rozhodně nechybí.

 Zásahovka je tady.

V úvodu jsme svědky toho, jak dva policisté vejdou do domu, který se podle všeho stal útočištěm něčeho nebezpečného. Je zde jen jedna žena. Ale scéna rozhodně není mírumilovná. Se ženou něco není v pořádku. A možná se ještě někdo skrývá za rohem. Možná vrah se sekyrou. Střihem se posouváme trochu do budoucnosti, abychom sledovali skupinu mladých lidí a jejich dozorce. Mladí lidé jsou totiž delikventi a mají pomoct s vyklízením jednoho starého a nefungujícího hotelu. Asi není těžké odhadnout, že na nějaké vyklízení vlastně ani nedojde. Vrah zaútočí brzy.

 Řetězy vypadají pevně.

Snímek je celkem průhledný a vlastně bez toho, abyste to věděli, vám dojde, že je zde nějaká fixace na matku, což se potvrzuje v několika flashbacích. Krutá matka, tyranská výchova, představa o tom, že všechny ženy jsou monstra. Tohle je něco, co muselo v člověku zanechat nepříjemná traumata. Jacob Goodnight se s nimi vyrovnává posvém. Není to nijak originální, ale filmu o to očividně nešlo. Prostě chtěl prezentovat pořádnou vyvražďovačku a to se docela povedlo. Navíc je fajn, že vrah má tvář.

 A tady má svou zoologickou.

„Neviditelné zlo“ je v podstatě průměrnou vyvražďovačkou, ale líbí se mi, jak jsou zde pojaty triky, které jsou prostě výborné. Alespoň za to si zaslouží trochu lepší hodnocení, než jen průměrné. Navíc zde dostanete přesně to, co od slasheru očekáváte. Spousta zabíjení, celkem dobrý zabiják, alespoň rámcový příběh a napětí, které zde rozhodně nechybí. Některé scény jsou přitažené za vlasy, ale to se dá kousnout.

 

Hodnocení: 60 %

Vaše komentáře

Adam Peňáz
Mě tedy tenhle slasher nějak moc nezaujal, nebo alespoň druhý díl je o poznání lepší. Absence příběhu nevadí, o to tu nejde, ale aspoň náznak nějaké invence - jakékoli - by neuškodil. Nějaké to gore je fajn, ale celkově je to prostě hrozně nevýrazné, nijaké... a fanoušek wrestlingu nejsem, takže body za pana Kanea taky nepřipíšu. Kolem a kolem, dal bych i těch 50%, ALE to by nesmělo být těch rádoby cool kamerových nájezdů a místy opravdu zmršeného střihu, kvůli tomu to působilo amatérštěji než tomu asi ve skutečnosti je. 40%, víc ani ránu.
Adam Peňáz 23.10.2016 22:34:01 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (slasher, gore, mučení)


Číst komentáře