Nocturne (2016)

40%
Prostě další parta, co chtěla pařit, ale v jednu chvíli se to podělalo.

Nocturne

USA, 2016, 90 minut

 

Režie: Stephen Shimek

Scénář: Katy Baldwin, Kristi Shimek a Stephen Shimek

Hrají:

Clare Niederpruem (Jo)

Hailey Nebeker (Maren)

Melanie Stone (Vi)

Darien Willardson (Isaac)

 

Takový normální hororový snímek, kterých za rok vidíte tucty. A to doslova. Je pak jedno, jestli je zde hlavní postava démon duch nebo něco jiného, protože tyhle snímky mají v podstatě všechny jeden vývoj. Je zde část, která je absolutně nehororová, k neprospěchu věci je tahle část ve většině případů delší než ta hororová, což je velká škoda. Pravda, ona to ani ta hororová část pak moc nezachrání.

Prostě pařba.

Co se děje v té nehororové části? Většinou jen to, že se mladí lidé chtějí bavit, chtějí se opít, případně chtějí hrát nějaké hry, jež nakonec mohou skončit nejen u těch svlékacích, ale také u těch strašidelných, jako že někdo vytáhne ouija desku, případně si ji umně zhotoví, jako je to v případě tohoto snímku. Jakmile k tomu dojde, tak už mi hlava těká někam jinam a o film přestávám mít zájem.

Někdo se možná nudí.

Kamarádi paří, je vidět, že někteří na sebe myslí i jinak než jen na kamarády, což je představeno v několika úchylných scénách, po kterých by měli ve filmu přítomné dámy hodně zpozornět, ale nakonec se ukáže, že jeden honimír ještě není až takový problém, protože skupinka mladých probudila něco, co baží po krvi. Trochu nuda, ale v hororu se s tím asi počítat muselo.

Nebo se s ní něco děje?

Snímek „Nocturne“ se snaží skoro i o nějaký ten sociálně kritický přesah nebo minimálně o ucházející psychologickou rovinu, ale nakonec mu to nevyšlo, nakonec je to ke konci vlastně obyčejný survival, kde ti, co přežijí, pokud někdo přežije, tak učiní spíše náhodou než skutečným úsilím. Americký horor není ani moc krvavý, ani moc zábavný, je prostě takový nijaký.

S touhle už se něco stalo.

Pokud máte rádi jakýkoli horor, tak americký snímek „Nocturne“ snesete. Není to nic proti ničemu, ale je to film, který nepřinese vůbec nic nového. Nasoukal se do klasického schématu, z něhož nevystoupil. Až do titulků budete vědět přesně, co se má stát. Netvrdí, že invence horor zachrání, ale minimálně by nás zbavila neustálého omílání toho samého rok co rok.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové, survival, vrazi)


Přidat komentář