Oběť: Lovec krve (2007)

40%
Lucy Liu je upírka a musí se s tím srovnat. A divák také.

Oběť: Lovec krve

Rise

USA, 2007, 97 minut

 

Režie: Sebastian Gutierrez

Scénář: Sebastian Gutierrez

Hrají:

Lucy Liu (Sadie Blake)

James D'Arcy (Bishop)

Carla Gugino (Eve)

Michael Chiklis (Clyde Rawlins)

 

Už tak nějak při pohledu na ten název, hlavně ten český anebo druhý anglický, pod kterým je film uváděn, „Rise: Blood Hunter“, mi bylo jasné, že tohle nebude až tak klasický horor, ale že to bude spíš horor akční. Nějak moc jsem se nemýlil, i když v některých případech jsem přece jen měl pocit, že převládá snaha o to, aby byla vytvořena nějaká děsuplná atmosféra. Ne, že by to ve scénách vydrželo dlouho, ale náznaky tam jsou. Bohužel jen ty náznaky.

 Začátek dobrý.

Mám rád Lucy Liu a dlouho jsem s ní nic neviděl, tak jsem byl docela zvědavý alespoň na tohle. Je to už v současné době také starší kousek, který byl vytvořen v době, kdy měly akční horory menší boom, a projevilo se to hlavně v tom smyslu, že je zde snaha o nějakou tu akci, sem tam o nějakou atmosféru, ale příběh samotný až tak dobrý není, je spíš slabší. Vlastně dost slabý.

 Ani upírky nemají rády kulky v těle.

Sadie Blake (Lucy Liu) je mladá žena, reportérka, která se dostane na zajímavou stopu, což ji přivede do společnosti podivného člověka, který si říká Bishop. Jejich první setkání není příliš dlouhé, ale pro Sadie končí hodně tragicky. Úvod filmu je ještě prezentován ve scénách, které nejsou chronologicky řazené, ale jsou na sebe navázány na přeskáčku, takže se vytváří dojem komplikovanosti, který je ale skutečně jen dojmem, protože příběh je nakonec velmi jednoduchý.

 Hlavu vzhůru.

Celý film pak Sadie vlastně vykonává něco jako pomstu, dává se do spojení s postavami, které nejsou pro příběh fakticky důležité a dochází k tomu, že trpí a divák může sledovat trochu toho gore a sem tam i trochu nahoty. Kamera ale v tomhle směru zase tak moc štědrá není. Na film, který se tváří mainstreamově, je to celkem dost. Nezbavíte se však dojmu, že „Oběť: Lovec krve“ je vlastně o ničem.

 Ta nejchutnější tekutina.

Snímek „Oběť: Lovec krve“ je takovým hybridem hororu a akčního filmu, který nestojí na dostatečně zajímavém příběhu, kdy problém je s hlavním záporákem, který je neskutečně nudný. Carla Gugino, která by mohla mít zajímavou postavu, mizí ze scény příliš. A nakonec ona ani ta hlavní hrdinka v podání Lucy Liu není nějak ohromně napsaným charakterem. Prostě takový lepší podprůměr.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (upíři, béčka)


Přidat komentář