October Faction (2020)

60%
Je dobře, že tenhle seriál bude jen jednohubka.

October Faction

10 dílů, 2020

 

Tvůrce: Damian Kindler

Hrají: Tamara Taylor, J.C. MacKenzie, Aurora Burghart

 

Čím bude zajímavý seriál, který se zaměřuje na to, že tu máme náš normální svět, který vypadá, jako že je úplně v pohodě, ale nakonec se ukáže, že to není tak normální, protože tu jsou monstra, jichž je potřeba se zbavit, i když na první pohled také vypadají jako celkem normální lidé. Ne, tohle opravdu není vyloženě originální téma, jak by mohl naznačit například seriál „Supernatural“.

Mluví se dost.

Ale tohle je relativně komorní, vypadá to, že se zaměřujeme na jednu specifickou rodinu. Tou jsou Allenovi. Otec a matka (J. C. MacKenzie a Tamara Taylor) jsou už trošku za zenitem, ale pořád jsou to docela frajeři, pokud se likvidace monster týká. Jejich děti (Aurora Burghart a Gabriel Darku) jsou jejich děti, dvojčata, která neví nic o tom, co jejich rodiče potají dělají. I když sami také mají tajemství...

Pěkný dům.

Rodina se vrací do městečka, kde otec a matka, Fred a Deloris, vyrůstali. Vrací se proto, že Fredův otec, důležitá osobnost organizace, která se stará o to, aby se monstra moc nerozpínala, zemřel. A Fred by celkem rád prodal dům a pak zase zmizel. Nemá na rodné město zrovna dvakrát skvělé vzpomínky a se svým zesnulým otcem neměl nijak výtečný vztah.

Je nebezpečná.

Je asi celkem jasné, že to dopadne trochu jinak, než by si postavy přály, tedy alespoň v případě Freda, dětem ani tak nevadí, že konečně trochu víc poznávají, jak jsou na tom vlastně se svými schopnostmi. Co jim vadí, to je pravda, kterou se následně dovídají. Takové to, že váš život byl do téhle chvíle vlastně jen jedna velká lež. Ale vždycky jde hlavně o záchranu lidstva.

Tahle rodiny ví, co dělá. Tak nějak...

Problém seriálu „October Faction“ bych viděl v tom, že jsou zde poměrně celkem očekávané zvraty, není zde vyloženě nějaké překvapení, to, že se nějaká postava objeví, i když by měla být mrtvá, také není až tak překvapivé. Je to taková sázka na jistotu, kdy scény s dospělými a s organizací vyloženě nebaví, zato scény s mladými a poznávání jejich schopností už vyznívá lépe.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (příšery, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář