Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera (1999)

40%
Třetí díl se alespoň trochu blíží tomu prvnímu, ale rozhodně to pořád není ono.

Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera

From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

USA, 1999, 94 minut

 

Režie: P. J. Pesce

Scénář: Álvaro Rodríguez a Robert Rodriguez

Hrají:

Marco Leonardi (Johnny Madrid)

Michael Parks (Ambrose Bierce)

Rebecca Gayheart (Mary Newlie)

Ara Celi (Esmeralda)

 

Dějově se nikam neposouváme, a to možná i proto, že snímek vznikal ve stejné době jako druhý díl. Prostě šlo jen no to, aby byl natočen další film, k němuž měli Rodriguezové napsaný scénář. A k tomu došlo. Celkem zajímavé je, že se film přesouvá do westernového žánru, který tomu docela sedí a propojení s upíry není až tak špatné, hlavně proto, že jde pořád o béčko, které se nepřetvařuje a na nic si nehraje.

 Kat je magor.

Takže sledujeme jedno pueblo, kde má dojít k popravě mladíka. Místní kat je očividně trochu magor, protože nejen, že má zločince oběsit, ale ještě předtím ho zbičuje. A proto, že je v ráži, tak se rovnou pustí i do vlastní dcery. Zločinec je ale zachráněn a dcera kata s ním odjíždí, aby společně utekli temnému osudu. Nebo alespoň jedné z jeho temných variací, protože ono i na cestě čeká moc toho, co vás může zabít.

 Zachrání se?

Vzhledem k tomu, že jsme v sérii filmů „Od soumraku do úsvitu“, asi se dá snadno předpokládat, že tady bude nějaký spojitost s upíry. A to se také děje. Spousta postav cestuje do místa, které je v podstatě barem Titty Twister, jen před takovými 150 lety. Aby byla návaznost více než patrná, tak je finále v podstatě zopakováním toho, co se dělo v prvním filmu, a to někdy zopakováním až tak doslovným, že nevíte, jestli si ze sebe snímek dělá srandu, anebo mu jen došel dech.

 Borec na konec.

„Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera“ je místy trochu utrápené béčko, protože nemělo scénář, který by vás skutečně dostal. Je to hlavně v tom, že zde naprosto chybí nějaké cool postavy, které měl první film. No dobře, Michael Parks se hodně snaží, ale to je opravdu tak nějak všechno. Jsou zde celkem pěkné ženy, ale naprosto chybí pořádné gore scény, které by nevypadaly jako digitální odpad, a to ani nemluvím o tom, že někdo naprosto zapomněl na hlášky.

Michael Parks potěší. 

Druhý díl mě nijak nedostal, naopak si myslím, že to je splácanina, která do série ani moc nepatří. V případě třetího dílu jste alespoň rádi, že je to prostě obyčejné béčko a nic víc, které je místy trochu akční, místy je trochu hororové a navíc je vidět, že zde byla snaha alespoň trochu v mytologii pokračovat. I tak je to ale celkově spíše podprůměr, který by klidně mohl zůstat zapomenut.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (upíři, béčka)


Přidat komentář