Peelers (2016)

40%
Když se rozlučka v jednom nočním klubu zvrtne.

Peelers

Kanada, 2016, 95 minut

 

Režie: Sevé Schelenz

Scénář: Lisa DeVita a Sevé Schelenz

Hrají:

Wren Walker (Blue Jean)

Caz Odin Darko (Remy)

Madison J. Loos (Logan)

Cameron Dent (Tony)

 

Kanadský snímek „Peelers“ si nehraje na nic, čím není. Prostě je vám od začátku – vlastně od úvodních titulků – celkem jasné, že tohle bude spíše béčková podívaná. A takové to je. Béčkový horor, který nesází jen na hororovou atmosféru, ale sem tam i na nějaký ten náznak humoru, který se však drží v pozadí a nedostává se zbytečně do popředí. Bohužel to vede k tomu, že v ostatních ohledech je film takový obyčejný.

Standardní výbava nočních klubů.

Jsme ve striptýzovém baru, který je místními celkem oblíbený, ale přesto se majitelka rozhodla, že ho musí prodat. Nedá se nic dělat, život tomu tak prostě někdy chce. Sledujeme její poslední večer v baru, kde je přichystána pořádná oslava, na kterou se dostaví i místní mexičtí dělníci. A ti mají důvod oslavovat, protože se jim podařilo narazit na ropu. Z toho koukají peníze.

Pár zajímavý scén se tu najde.

Blue Jean (Wren Walker) majitelka baru se pro prodej rozhodla proto, že zemřel její partner. Jenže to netušila, co rozlučkovou nocí způsobí. Hlavně proto, že se zde objevili dělníci. Oni jsou to docela hodní kluci, ale právě objev ropy přinesl něco nebezpečného. Něco, co se je pokusí ovládnout a bude se snažit zmasakrovat většinu osazenstva, které se ten večer v baru sešlo.

Basebalová pálka se proti nakaženým neztratí.

Horor „Peelers“ je vlastně takovým klasickým „zombie“ hororem, kde jde o nějakou tu nákazu, která se šíří kousnutím. Tady přímo zombie nejsou, ale lidé se změní v agresivní hajzly. Ještě agresivnější než normálně. Má to něco z filmu „Od soumraku do úsvitu“, ale chybí tomu dobrý scénář, dobří herci a skutečně dobrý humor. I proto je to v konečném důsledku spíše podprůměrné.

Ano, prsa tu jsou.

Na kanadském snímku „Peelers“ oceňuji skutečnost, že je docela odvážný v ukazování nahoty, ale není to něco, na čem by se dal stavět úspěch jakéhokoli hororu. Uzavřené prostředí filmu sluší, ale neděje se zde prostě nic, o by bylo až tak zajímavé, co by vás vyloženě přikovalo k židli. Sem tam vás potěší trochu toho humoru, ale je ho málo na to, abyste se dobře bavili.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (zombie, béčka, komedie)


Přidat komentář