Phantasm II (1988)

70%
Tohle bylo velmi milé překvapení a po prvním filmu rozhodně pokračování nezklamalo.

Phantasm II

Phantasm II

USA, 1988, 97 minut

 

Režie: Don Coscarelli

Scénář: Don Coscarelli

Hrají:

James Le Gros (Mike)

Reggie Bannister (Reggie)

Angus Scrimm (Tall Man)

Paula Irvine (Liz)

 

Je to už docela dlouho, co jsem viděl snímek „Phantasm“ a nějak jsem se nikdy potom nedostal k tomu, abych si užil i další pokračování. Vlastě si ani nejsem jistý proč, protože první film mě hodně bavil, nemluvě o tom, že Don Coscarelli je celkově autor, který mi přijde zajímavý a jehož filmy mě zatím ještě nikdy nezklamaly. Ale tak konečně jsem tento nedostatek napravil a podíval se na pokračování.

Dobrý účes.

Snímek „Phantasm II“ navazuje na to, kde první film skončil, i když se tedy posouváme trochu kupředu. Máme tu zase Mikea a k tomu Reggieho. Ale přece jen k nějakým změnám došlo. Zatímco Reggieho opet hraje Reggie Bannister, tak Mikeovu roli převzal po Michaelovi Baldwinovi James Le Gros, což popravdě rozhodně nebyla špatná volba, spíše naopak.

Někdo ztratil ruku.

Mike byl nějakou dobu v blázinci, ale vrací se a vypadá to, že je v pořádku. Všechny problémy vyřešeny, co bylo minulostí možná bylo zapomenuto. Ale nevypadá to, že by si nic nepamatoval Mike, naopak, ten si pamatuje všem spíše se jen uklidnil. Nic si nepamatuje Reggie. Ale kamarádův návrat a vyvraždění Reggieho rodiny mu všechno připomene. A tak se dvojice vydává na výlet.

Tall Man je hnusák.

„Phantasm II“ je vlastně takovým honem na Dlouhána (opět skvělý a nezapomenutelný Angus Scriimm), který má před dvojicí náskok, ale ti se nevzdávají. Navíc musí chránit také Liz (Paula Irvine), s kterou má Mike zvláštní spojení. Ale proti podivnému vysokému vykradači hrobů se zdají docela krátcí. Jako kdyby na něj prostě neměli a on jim mohl stále unikat.

Reggie jede!

Americký snímek „Phantasm II“ skvěle navazuje na první díl, možná je ještě lepší, minimálně v tom smyslu, jak je to celí ujeté a fantaskní. Horor se z toho trochu vytrácí, je v tom více humoru a bizarních situací, ale film je pořád velmi akční a je to prostě jízda od začátku do konce. Nikdy nevíte, co se komu stane a jak zase budou úřadovat ty děsivé koule. Mimochodem, trikově pořád výtečné.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář