Phantasm: Ravager (2016)

60%
Snad se nám tímhle série uzavřela.

Phantasm: Ravager

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: David Hartman

Scénář: David Hartman, Don Coscarelli

Hrají:

A. Michael Baldwin (Mike)

Reggie Bannister (Reggie)

Dawn Cody (Dawn / Jane)

Gloria Lynne Henry (Rocky)

 

Po nějakých ohlasech, které jsem na film četl, po tom, co jsem viděl několik záběrů z filmu, jsem si říkal, že tohle bude otřesný film od začátku do konce. A ne, rozhodně takový není. Jasně, je to primárně film určený pro ty, kdo mají sérii rádi, ale přitom je to snímek relativně pochopitelný a není zde nic, co by až tak zásadně všechno převracelo, alespoň na poměry této série.

 Tall Man nám zestárl.

Dobře, „Phantasm: Ravager“ je pořád divný film, je to Don Coscarelli, i když tentokrát jen jako scénárista, ale vše základní, co se zde odehrává, je celkem pochopitelné. Reggie (Reggie Bannister) je v domově důchodců a pomalu se propadá do demence. Jenže stejně tak dál bojuje s Dlouhánem, který neustále ohrožuje náš svět. Má sny? Je to jen projev demence? Anebo je dlouhán pořád tady?

 Reggie taky nabral roky.

V podstatě se zde střídají dvě roviny. První je psychologická, kdy jde primárně o to, že Reggie neví, co s ním je. Navštěvuje ho Mike (A. Michael Baldwin), který mu tvrdí, že je dementní. Jenže pak je zde druhá, akční rovina, v které se Reggie stále musí stavět ně odpor Dlouhánovi (Angus Scrimm, kterému už téměř devadesát let a ještě v roce 2016 bohužel zemřel).

 A film digitální háv.

Máje tu tedy nějakou nejistotu z toho, co se skutečně děje, co je pravda, co nikoli. Klidné moment se střídají s těmi, které jsou skutečně krvavé. Létající koule tu zase dostávají dostatek prostoru, což je fajn, jen je škoda, že sem tam jsou nahrazeny svými digitálními kolegy, což prostě nevypadá dobře, hlavně proto, že v roce 2016 už byla technologie přece jen trochu dál, jen na tu lepší podle všeho nebyly finance.

 Hodně digitální háv.

Americký snímek „Phantasm: Ravager“ tak za mě rozhodně není zklamáním, jedná se o film, který dál buduje mýtus a hlavně se zde vrací všechny tři hlavní postavy, navíc v podání svých tradičních herců. A bohužel už jsme si jistí, že se tak děje naposled, samozřejmě pokud by v pomyslné šestce nebyl Angus Scrimm nahrazen svou digitální podobou. „Phantasm: Ravager“ ale zůstává hlavně snímkem pro fanoušky.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář